ZAČETEK POSTOPKA

Avtotehna v prisilno poravnavo

Objavljeno 19. september 2014 18.29 | Posodobljeno 19. september 2014 18.31 | Piše: STA, Ma. F.

Upniki lahko svoje terjatve prijavijo do 20. oktobra.

Predlog za uvedbo postopka je kot upnica podala Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB).

LJUBLJANA – Okrožno sodišče v Ljubljani je nad družbo Avtotehna začelo postopek prisilne poravnave. Upniki lahko svoje terjatve prijavijo do 20. oktobra. Za upravitelja je sodišče imenovalo Marka Zamana, je razvidno iz današnje objave na Ajpesu.

Predlog za uvedbo postopka je kot upnica podala Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB). To so v družbi naznanili v četrtek in navedli, da vsota njihovih finančnih terjatev trenutno znaša 58 odstotkov finančnih obveznosti Avtotehne. Predlog so vložili z namenom izboljšanja sistema korporativnega upravljanja in razrešitve nevzdržne strukture financiranja na ravni krovne družbe, so dodali.

Vodstvo ukrep DUTB sprejelo s presenečenjem

Na Ajpesu je objavljeno tudi revizorjevo poročilo, v katerem družba Constantia potrjuje, da je skupni znesek finančnih terjatev DUTB do Avtotehne konec lanskega leta znašal 26,27 milijona evrov, kar predstavlja 30,08 odstotka vseh finančnih obveznosti Avtotehne, ki jih je bilo za 87,32 milijona evrov.

Vodstvo Avtotehne je ukrep DUTB sprejelo s presenečenjem, saj so, kot so pojasnili v četrtek, DUTB julija posredovali okvirni predlog ukrepov novega medbančnega dogovora zunaj insolvenčnih postopkov, podprt z ugotovitvami neodvisnega poslovnega pregleda. Dodali so, da v smeri novega medbančnega dogovora z DUTB niso imeli pogovorov.

Dnevnik danes piše, da je DUTB v dogovoru z nekaterimi drugimi bankami upnicami odstopil od dogovora o finančnem prestrukturiranju. Prek prisilne poravnave namerava prevzeti nadzor nad družbo in razlastiti lastnike. Gre za menedžerje družbe s predsednikom upravnega odbora Jordanom Kocjančičem na čelu in za velenjskega poslovneža Tomaža Ročnika. DUTB ima skupaj s prevzetimi terjatvami Probanke in Abanke Vipe po virih časnika dovolj glasov, da sama potrdi postopek.

Deli s prijatelji