ZADNJA PLAT

Velika zadnjica je dobra za srce in možgane

Objavljeno 15. februar 2015 09.30 | Posodobljeno 15. februar 2015 09.30 | Piše: M. F.

Nič novega ni, da je zaobljena ženska zadnjica za moški spol še kako privlačna, izkazuje pa tudi boljše zdravje in ostrejši um.

Nič hudega, če je zadnja plat malce bolj obložena.

Velika ženska zadnjica je nekdaj veljala za znak pomanjkanja skrbi za telesno in s tem tudi duševno zdravje žensk. Prav zato je bila vse prej kot zaželena, kaj šele opevana. A časi se spreminjajo in lani je bilo po pisanju novinarke revije Vogue Patricie Garcie leto velikih zadnjic. Le kdo ni opazil tistih, s katerima se ponašata Kim Kardashian in Nicki Minaj? In prav je tako. Velika zadnjica namreč po prepričanju strokovnjakov z Oxforda kaže na odlično zdravje.

Večplastna dobrobit

V svoji raziskavi so dokazali, da imajo ženske, katerih zadnjica je obložena z maščobo, v telesu več hormonov, ki razgrajujejo sladkorje, in so zato manj izpostavljene tveganju za sladkorno bolezen. Prav tako je pri njih manj verjetnosti za preveč holesterola in srčno-žilne bolezni v primerjavi z onimi, ki se ponašajo s koščeno zadnjo platjo in tistimi, ki imajo več maščobe nakopičene na področju trebuha. Pri njih je tveganje za zdravstvene težave večje.

Ob tem velja opozoriti še na dokaze, da velike zadnjice kažejo na višjo stopnjo inteligence. Strokovnjaki to povezavo utemeljujejo z dejstvom, da so maščobe na zadnjici najpogosteje posledica večjih količin zdravih, torej omega tri maščob v telesu, prav te pa pozitivno vplivajo na razvoj in delovanje možganov. Obstaja tudi za zdaj sicer še nedokazana predpostavka, da se ženskam z večjimi zadnjicami rojevajo pametnejši otroci.

Poleg tega ima velika zadnja plat še en pozitiven vpliv: za moške je privlačnejša, saj je v njihovi naravi iskanje partnerice, ki je na pogled močnejša in bolj plodna.

Le neznaten lastni vpliv

Seveda na podlagi vsega povedanega ne gre vsega truda usmeriti v povečanje zadnje plati. Kje na telesu se bo maščoba kopičila, je sicer v določeni meri res odvisno od načina življenja, ključna pri tem pa je vendarle genetika.

Deli s prijatelji