SPOMIN NA MORJE

Kako čim dlje ohraniti zagorelo polt

Objavljeno 12. avgust 2015 11.40 | Posodobljeno 11. avgust 2015 09.42 | Piše: M. F.

S primerno nego lahko upočasnite izginjanje poletne barve vaše kože.

Ohranite najbolj opazni spomin na vroče poletje dlje.

Poletje se je že prevesilo v drugo polovico in najbrž ste se mnogi že vrnili z zasluženega oddiha. Poleg lepih spominov ste s seboj prinesli tudi zagorelo polt. Veste, da bo sčasoma zbledela, a da se to ne bi zgodilo prehitro, si oglejte, kako jo ohraniti malce dlje.

Poskrbite za hidratacijo

Ključna za dolgo obstojnost porjavele polti je hidratacija, zato v organizem vnašajte zadostno količino vode, zeliščnih čajev in naravnih sokov.

Pravilna nega

Po vsakem prhanju polt obvezno nahranite z losjonom ali mlekom za telo. Tako bo ostala dlje navlažena, elastična in gladka, kar bo preprečilo njeno luščenje in s tem izgubo barve.

Nižja temperatura vode

Vroča voda polt izuši in ob njej obstaja veliko možnosti, da se bo začela luščiti. Ko se prhate, naj bo voda čim bolj hladna. Taka med drugim pospešuje tudi pretok krvi in pomaga pri odpravljanju celulita.

Nežna brisača

Da bi ohranili vrhnji, porjaveli sloj kože, telo brišite oziroma bolje rečeno pivnajte z nežno brisačo. Po prhanju počakajte nekaj minut, da polt vpije čim več vlage, šele nato odvečno vodo potapkajte z nje.

Brez depilacije z voskom

Izogibajte se depilaciji z voskom. Seveda morate redno odstranjevati dlačice, a da bi zavarovali zarjavelo povrhnjico, raje kot vosek za uporabite brivsko peno in britvico.

Kaj pa prej?

Tudi če se na morje šele odpravljate, lahko poskrbite, da bo po vrnitvi s počitnic porjavela polt dlje vaš ponos.

Luščilo: Pred sončenjem je to obvezno. Z njim boste odstranili odmrle celice in zagorela polt bo zato obstojnejša.

Zaščita: Osnovni namen zaščitnih krem je zaščita pred sončnimi žarki, hkrati pa kožo navlažijo in preprečijo njeno luščenje ter izsušitev.

Prehrana: Obvezno v prehrano vključite živila, ki vsebujejo veliko betakarotena (korenje, melone, marelice), z likopenom bogat paradižnik (boljši je kuhan), z vitaminom E in C bogata živila. Dober izvor vitamina C so citrusi, jagodičevje, paprika, jagode, kivi. Vitamin E je v kvasu, avokadu, orehih, semenih ter olivnem in koruznem olju. Seveda ne pozabite na zdrave, omega tri in omega šest maščobe. Te je veliko zlasti v mastnih ribah in lupinastih plodovih.

Deli s prijatelji