ONAPLUS

Dobrodošla v klubu, Angelina

Objavljeno 04. junij 2013 11.50 | Posodobljeno 04. junij 2013 11.51 | Piše: Katja Cah

Nataša Dobelšek, samosvoja aktivistka. Od nekdaj buri duhove.

Od torka, 4. junija, vas čaka sveža izdaja revije Onaplus.

Večkratni misici je v svetu lepote uspelo že kot najstnici in v njem je z občasnimi premori vztrajala več kot dvajset let. Zdaj dela kot podjetnica in se lahko pohvali tudi z nazivom usodna ženska leta 2011. Prejela ga je tudi zato, ker si je zaradi velike verjetnosti, da bo zbolela za rakom dojke, dala odstraniti prsi. Že dve leti preden je enako storila slavna Angelina Jolie.

Katera je bila vaša prva misel, ko ste izvedeli za preventivno operacijo Angeline Jolie?

Welcome to the Club. (Dobrodošla v klubu.) V Sloveniji sicer nisem edina, ki se je odločila za ta korak. (Si prižge cigareto.) Bilo naj bi nas približno šestnajst. Z večino punc smo ves čas v stiku.

S priljubljeno igralko, režiserko in zaročenko Brada Pitta vaju veže še kar nekaj drugih dejstev. Vaši izleti v igralske vode so bili sicer maloštevilni, a človekoljubnost vam nikakor ni tuja.

Svoje kariere seveda ne bi mogla primerjati z Angelinino niti v enem odstotku. Sem pa res tudi sama vrsto let živela podobno vzporedno življenje v modi in filmu. Dobro poznam preskok med tem svetom in »resničnostjo«. Zgodi se trenutek, ko se vsega popolnoma nasitiš in zaželiš si le še svojega osebnega miru. Postaneš del dobrih dejanj. Angelina je že vrsto let ambasadorka na več človekoljubnih področjih in tudi sama sem že pred časom postala botra devetletni punčki, ki živi v mladinskem domu.

Se veliko družite z njo?

Le občasno, saj se ne želim preveč navezati. (Pihne cigaretni dim skozi usta, se zamisli, potem pa spremeni temo pogovora.) Kar zadeva Angelino, imava še eno skupno lastnost – da nama je zaradi raka umrla mama. Kdo pa bi sploh lahko bil boljši ambasador za boj proti raku dojke kot Angelina Jolie, ki jo sliši ves svet?

Vi ste jo prehiteli. Kakšni so bili odzivi, ko ste razkrili odstranitev prsi – iz gole preventive?

Ljudje so to sprejeli z zelo mešanimi občutki. To dejanje težko razumeš, če nisi v tesnem stiku z boleznijo neposredno ali posredno. Podobno kot jaz ne morem zares razumeti nekoga, kako težko je, ker ima denimo parkinsonovo ali alzheimerjevo bolezen. Le bolj subtilnim ljudem je jasno, zakaj takšen korak. Najbolj neumni komentarji so bili, da sem šla na dvojno mastektomijo zato, ker so mi morali zamenjati prsne vsadke. Ali res mislijo, da sem tako nesposobna, da si ne morem privoščiti novih?! Teh dveh operacij ne moreš primerjati! Jaz to dobro vem, ker sem imela obe.

Prsi ste si dali povečati že pri dvajsetih letih v Italiji in tega v nasprotju s številnimi znanimi Slovenkami ne skrivate. Katera je poglavitna razlika med vstavitvijo vsadkov in dvojno mastektomijo?

Po povečavi prsi, ki traja le približno eno uro, lahko že po enem mesecu ves krasen skačeš naokoli z dekoltejem. Obema operacijama je skupno kvečjemu to, da imaš na koncu vstavljene vsadke. Mastektomija je nedvomno povsem drugačen poseg v telo.

Po tem dejanju veljate za aktivistko pri ozaveščanju v boju proti raku dojke. Tudi pri kateri od večjih organizacij?

Ne. Moj namen bo dosežen, če bom lahko s tem pomagala kakšni ženski, če že svoji mami nisem mogla. Sem samosvoja. Trendseterka. (Nasmeh.) Pa ne le na tem področju. To je prav zabavno spremljati. Od nekdaj sem kaj počela ali naredila prva in nikomur ni bilo prav. Potem pa so čez čas mnogi počeli enako.

CELOTEN INTERVJU SI LAHKO PREBERETE V SVEŽI ŠTEVILKI REVIJE ONAPLUS. TA VAS NA PRODAJNIH POLICAH ČAKA OD DANES, 4. JUNIJA, NAPREJ. 

V aktualni številki Oneplus lahko preberete še intervjuje z: 

  • Zdenkom Domančičem: Svojo svobodo sem drago plačal
  • Vido Žabot: Znam biti prav kirurška
  • Oriano Girotto: Nisem odvisna od odnosov
  • Ano Marijo Mitič: Bodimo vesele in debele
  • Metko Albreht: Tečem, kar me nesejo noge
  • Brankom Gradišnikom: V mojem ogledalu uzri sebe
  • Domnom Missonijem: Tudi Esmeraldi nisem podlegel
image

 

Deli s prijatelji