SPLETNA ZELENJAVA

Naročilo iz naslanjača ali sprehod na trg

Objavljeno 12. september 2013 19.45 | Posodobljeno 12. september 2013 19.45 | Piše: Taša Oven

Ponudba zelenjavnih zabojčkov je pestra, a bodimo previdni, saj je lahko pridelek v njih precej dražji od tistega na tržnici.

Razlike v sestavi in vsebnosti nutrientov so zanemarljive.

Spletno nakupovanje je vse bolj priljubljeno, od doma lahko tako rekoč naročimo že skoraj vse, avto, čoln, konja, da ne govorim o iskanju partnerja. Vse več ljudi tako kupuje tudi zelenjavne in sadne zabojčke. Ponudba je vedno bolj pestra, prodajalci pa so se bolj ali manj pripravljeni prilagoditi vašim potrebam. A preden se odločimo za tega ali onega ponudnika, preverimo pogoje, ki nam jih ponuja. Ali pa za nasvet povprašamo koga, ki to storitev že uporablja.

Dostava do vrat

Največja prednost tovrstnega nakupovanja je vsekakor dostava do vrat. Pri večini ponudnikov je ta strošek že vštet v ceno zabojčka, kar pomeni, da za dostavo ne poste posebej plačali. Bodite pa pozorni, saj to praviloma velja samo za večje kraje. Če živite v okolici mesta, bo dostava za vas še dodaten strošek, res pa je, da cena večinoma ni visoka. Stala vas bo do 1,5 evra, seveda če niste preveč oddaljeni.

Minimalen nakup

Zabojčki so večinoma pripravljeni tako, da boste za enega odšteli vsaj 10 evrov. Nekateri ponudniki omogočajo, da pridelke vsaj deloma prilagodite svojim potrebam. Torej, če niste ljubitelj korenja, boste tega lahko zamenjali z drugo zelenjavo v vrednosti korenja, ki ste se mu odrekli. Ravno tako lahko v določenih mejah prilagajate količino ene ali druge zelenjave. Vsekakor pa je ponudba dovolj pestra, da lahko izbirate med različnimi velikostmi zabojčkov in njihovo vsebino. Našli boste zelenjavne, sadne, kombinirane zabojčke, za eno osebo, dve, za štiričlansko družino in celo zabojčke, prilagojene otrokom.

Vsak teden

Ponudniki omogočajo enkratno dostavo, a med njimi boste našli tudi take, pri katerih se zavežete, da boste njihova stranka določeno obdobje, npr. en mesec. Zato se pred nakupom natančneje pozanimajte o tem. Potem imate možnost, da se odločite za dostavo vsak teden ali vsakih štirinajst dni. Ravno tako preverite, kdaj je dostava, saj se vam lahko zgodi, da zabojčka ne boste mogli prevzeti. Po navadi jo opravijo na določen dan v tednu na dogovorjeni naslov. Če ste stalna stranka za daljše obdobje, vam bo večinoma tudi omogočeno, da boste lahko, ko boste npr. na dopustu, zabojček za teden ali dva odpovedali brez kakršnih koli stroškov.

Vidiš, kupiš

Ne samo da ima sprehod po tržnici svoj čar, tudi pridelke lahko vidimo, otipamo, poklepetamo s prodajalcem in primerjamo cene, si prislužimo dodaten popust ali pa dobimo kakšen česen ali čebulo povrhu. Tako se sami sproti odločamo, pri kom bomo kupili, kaj, koliko in po kateri ceni. Najbrž bomo zato pri nakupu že pripravljenih zabojčkov občutili omejenost, a po drugi strani bomo prihranili čas. Obe vrsti nakupovanja imata prednosti in slabosti, od vsakega pa je odvisno, kaj mu več pomeni – udoben naslanjač in dva klika do zabojčka ali nakup na tržnici in prenašanje težkih vrečk za rekreacijo.

 

 

Deli s prijatelji