POZITIVNA ENERGIJA

Feng šuj nasveti za delovni kotiček

Objavljeno 25. september 2014 09.00 | Posodobljeno 25. september 2014 09.00 | Piše: M. F.

V pisarni ne imejte posod z vodo, računalnik pa obrnite proti zahodu.

Delo in učenje doma imata nemalo prednosti. Ena od njih je prilagajanje delovnega ritma zgolj lastni volji, druga pa opremljanje delavnega kotička po svoji meri. Ta naj bo urejen tako, da bo zagotavljal čim večjo storilnost. Poglejte, kaj svetuje feng šuj.

Ne v spalnici

Res bi bilo idealno za delo doma imeti posebno sobo, to pa v veliko primerih zaradi pomanjkanja prostora ni mogoče. Torej si delovni kotiček oblikujte v dnevni sobi. Od ostalega prostora ga lahko ločite z dekorativno pregradno steno. Izogibajte se delu v spalnici. S tem namreč ustvarjate neskladje energij, ki lahko oslabijo vašo storilnost.

Izberite mesto za delo

Med delom ne bodite s hrbtom obrnjeni proti vhodnim vratom. Ta namreč simbolizirajo pot, po kateri v vaš dom prihaja delo. Če jim boste obračali hrbet, si boste zapirali dotok poslovnih priložnosti. Prav tako pazite, da vaša pisalna miza ne bo v liniji katerih koli vrat, saj tak položaj ustvarja negativno energijo.

Če je mogoče, izberite mesto, ki ima dobro naravno svetlobo. Tako boste potrebovali manj umetne svetlobe, ki izzove utrujenost.

Barve

Stene odenite v rjave odtenke. Te simbolizirajo stabilnost. Prav tako je dobra izbira zelena barva, ki prinaša mir in harmonijo. Temni odtenki zelene močno pomirjajo, kljub temu pa je bolje izbrati njene svetlejše odtenke, saj ti spodbujajo pozitivno rast. Na steno pred seboj obesite sliko z motivom gora, taki motivi namreč spodbujajo poslovni uspeh. Za vašim hrbtom naj ne bo posod z vodo, torej naj bo delovni prostor brez akvarijev ali drugih predmetov, povezanih z vodo.

Z zelenimi rastlinami si pričarajte toplejše vzdušje in nevtralizirajte škodljiva sevanja elektronskih naprav.

Poskrbite za red

Kar največ kablov in žic poskušajte zakriti. S tem se boste izognili neredu in si zagotovili boljši pretok življenjskih energij. Namesto odprtih polic se odločite za zaprte omare. Prostor bo tako deloval bolj urejeno, seveda pa naj v njih vlada red. Pazite, da bo vaš delovni kotiček vedno pospravljen, sicer bo deloval izčrpavajoče, moteče in težje se boste zbrali ter osredotočili na delo.

Glavni deli pohištva

Najpomembnejša je v delovnem kotičku seveda miza. Njeno velikost izberite glede na potrebe in prostor, ki ga imate na voljo. Vedite pa, da velika in čvrsta miza zagotavlja večjo preglednost in moč ter pozitivno vpliva na opravljanje nalog. Ustvarjalno energijo boste povečali, če boste računalnik obrnili proti severni ali zahodni strani sobe.

Stol

Obstaja nešteto možnosti, nekateri namesto stola uporabljajo žogo za pilates. A ne glede na to je vendarle najprimerneje izbrati klasični stol z visokim naslonjalom za hrbet in roke. Oboje simbolizira podporo.

Prava stran neba

  • Na severni strani vašega kotička naj bodo nameščene rastline. Tako si boste zagotovili umirjenost.
  • Severovzhodni del naj bo namenjen vsemu, kar vas navdaja z motivacijo. Lahko so to prospekti, brošure, napovedi.
  • Vzhodna stran je idealna za detajle, ki predstavljajo dolgoročni cilj, torej za predmete, ki tako ali drugače simbolizirajo cilje, ki jih želite doseči.
  • Jugovzhodna stran je polje komunikacije. Tam naj bodo nameščeni telefon, faks ter košara za pošto.
  • Južni sektor naj bo namenjen javnim priznanjem. Vse nagrade in pohvale, ki ste jih prejeli, namestite na južni del kotička.
  • Jugozahodni del označuje zasebno življenje ter je idealen za sliko družine ali drugih oseb, ki so vam blizu, ter za detajle, ki vas nanje spominjajo.
  • Del sobe, ki je obrnjen proti zahodu, naj bo namenjen financam. Tam naj svoj prostor najde vse, kar je povezano z denarjem: od izdanih do prejetih računov, obvestil iz banke in podobno.
  • Severozahodna stran predstavlja organizacijo. Idealna je za vse pripomočke, ob pomoči katerih načrtujete, torej za koledarje, rokovnike in dnevnike.

Pa veselo na delo.

Deli s prijatelji