KNJIGA PRITOŽB

Zakaj moški v zakonu največkrat tarnajo

Objavljeno 30. avgust 2014 22.00 | Posodobljeno 30. avgust 2014 22.00 | Piše: M. F.

Ni jim všeč, če se znajdejo v vlogi bankomata, če iz zakona izgine intima in če so edina tema pogovora z njo otroci.

Kaj ga resnično moti, bo prej kot vam zaupal prijateljem.

Poročeni moški se pogosteje kot soprogam potožijo svojim prijateljem. Poglejte, o čem največkrat tarnajo.

»Doživlja me kot bankomat ali mojstra za hišna popravila.«

Čeprav radi pomagajo, bi radi v zameno za to malce hvaležnosti. Prijaznost zgolj takrat, ko mora odpreti denarnico ali v roke vzeti izvijač, pa ga kmalu napelje na misel, da je za svojo drago zgolj bankomat ali hišni mojster. To pa je žalostno spoznanje ...

»Nič več zabavnega ne počneva.«

Ko sta bila še novopečeni par, sta skupaj športala, kuhala in pohajkovala, sčasoma pa je iz vajinega odnosa vse to izginilo in vse se vrti le še okoli gospodinjstva, otrok in drugih enoličnih vsakodnevnih opravil. Seveda imajo prijatelje, s katerimi se podajo na pivo ali na nogomet, a vseeno bi radi kaj zabavnega počeli tudi s svojimi soprogami.

»Rad bi se pogovarjal, a ne vedno le o otrocih.«

Otroci so središče vašega sveta, a to ne pomeni, da se morata vedno pogovarjati zgolj o njih. Moški bi radi pokramljali tudi o novih idejah, ciljih, načrtih in celo o prismuknjeni internetni šali. In če je le mogoče potem, ko otroci potonejo v spanec.

»Seksa je občutno premalo.«

V začetni fazi razmerja nista mogla drug z drugega odmakniti rok, zdaj pa minejo meseci brez vročice med rjuhami. V dolgoletnih zakonih se to dogaja, kar pa ne pomeni, da je tako prav. Določita torej vsaj en večer v tednu, ko si bosta resnično vzela čas zgolj zase in znova odkrivala ter prebujala nekdanje strasti.

»Preveč dela.«

Meja med moškimi in ženskimi opravili je že davno zabrisana. Moški praviloma nimajo težav s tem, da ima njihova soproga zahtevno delo in kariero zunaj doma. Neskončno pa jih moti, kadar dela vse dneve ali nosi delo domov. Ta težava je res najtežja, a še zdaleč ne nerešljiva. Pomembno je postaviti mejo med zasebnim in poklicnim življenjem. Denimo: brez elektronske pošte po sedmi uri zvečer in brez računalnika med koncem tedna.

Deli s prijatelji