TERAPEVTKA

Odnos do spolnosti nosimo v celičnem spominu

Objavljeno 27. junij 2017 15.40 | Posodobljeno 27. junij 2017 16.30 | Piše: Polona Pirc

Spolnost je kljub vsej osebnostni in duhovni rasti še vedno tema, o kateri se ne govori na glas, vsaj ne sproščeno.

Terapevtka Manca Razboršek dela z ženskami, mnoge imajo težave s spolnostjo. Foto: Polona Pirc

Ker so nas tisočletja prepričevali, da je grešna in umazana, imamo vse to zapisano v celičnem spominu, ki se prenaša iz roda v rod. Zato je pomemben del duhovnega prebujenja tudi čiščenje negativnih programov, povezanih s spolnostjo.

»Spolni deli fizičnega telesa so avenije do užitka, ki ustvarja vibracije, s katerimi se lahko zdravimo, regeneriramo in integriramo z višjim jazom,« pravi Manca Razboršek, življenjska in dušna terapevtka. »Spolnost prebudi svobodno duhovnost, je most do božanskosti,« še doda. »Področje spolnosti vsem tabujem navkljub zahteva posebno pozornost«, je prepričana.

Seks ni spolnost

»Eno je spolnost, drugo pa seks, o seksu se zelo veliko govori,« se nasmehne. »Zame je seks tehnika, telesnost brez čustvene bližine, intime. Spolnost pa je veliko več, nastane v intimi, vključenih je več nivojev, ne le telo, o tem pa se ne govori,« opiše razliko. »Prav osupljivo mi je, kako se ženske, ki hodijo k meni, odprejo, ko pridemo do spolnosti. Kot bi se porušili vsi jezovi, so hvaležne, da se lahko o tem odkrito pogovarjajo,« pove. Zakaj pa je spolnost še vedno tabu? »Tisočletja so nas prepričevali, da je grešna in umazana, zato se nam je vtisnilo v DNK in to iz roda v rod nosimo v svojem celičnem zapisu,« pojasni.

»Prav tako vsaka maternica in nožnica nosita v sebi spomin na vsako spolno dejanje v življenju. Ženska globoko v sebi ve, kdaj je dopustila nasilje nad seboj, ko je zatrla svoje želje in se predala v nasprotju s svojimi občutki. Morda je za občutek ljubljenosti dovolila, sprejela vase moškega, ki je ni niti spoštoval, kaj šele ljubil. Maternica tovrstne informacije zapisuje in hrani. Pojavi se odpor do sebe, jeza nase, sram, povezan še s kolektivnim odnosom do spolnosti. Da ne bi čutila tega, zapre svoj spolni center, zapre pa tudi svoje srce, čustva in občutke ter postane neobčutljiva. Spolnost je nato omejena le na plitvi genitalni seks s čim manj občutki. Tega so se ljudje navadili, postalo je 'normalno', predvsem pa sprejemljivo,« opiše. »Maternica pa je tudi organ, ki nam pomaga, da čistimo – čustva, stres, nervozo … Ženske bi si lahko veliko pomagale, če bi šle vsakič, ko imajo menstruacijo, v proces spuščanja. Da si rečejo: 'Vse, kar me je čez mesec morilo, zdaj spustim.' Že namen je dovolj,« pojasni.

Most do božanskosti

Zapise o spolnosti nosimo tudi v DNK in celicah. »Tako je, v celičnem zapisu imamo lahko globok strah pred bližino, spomin na zlorabo ali morda prepričanje 'nisem vredna'. Še vedno veliko žensk ne ve, da v spolnosti lahko uživajo in da je to del poti do božanskosti, kozmičnega orgazma,« pojasni.

Spolnost prebuja tudi duhovnost? »Da, ker želiš iti globlje. Med spolnostjo se moraš odpreti, sploh ženske, in sprejeti. V naši vagini so vse akupresurne točke. Ko se pritiska nanje, se prebujajo prepričanja, čustva, odpre se pretok energij, s tem pa naše čakre. Z odpiranjem čaker pridejo druge energije, tako da se zelo veliko dogaja,« opiše. Mnogi se teh občutkov in čustev ustrašijo. »Če ne poznaš njihove intenzivnosti, te je strah. Gre za tako močne občutke, da te hoče razgnati od znotraj. Energije se premikajo zelo intenzivno in razbijajo energijske blokade, če tega nisi vajen, se ustrašiš,« pojasni. »In potem si ženska reče: 'Tega si ne bom dovolila, potlači in izklopi. Ti izklopi čutenja se zgodijo tudi ob zlorabah, ker je težko biti v telesu in čutiti bolečino,« pojasni.

Ko smo pretočni in nimamo blokad, med spolnostjo doživimo, tudi doživljamo, globoke orgazme. »Globok orgazem preplavi celotno telo in zahteva popolno sprostitev, predajo, predvsem pa zaupanje med partnerjema. Lahko odpre globoka občutenja in omogoči zdravljenje na najglobljih nivojih. A to pomeni odprtost, ranljivost, avtentičnost, to pa je za večino preveč. Vsaj dokler se ne soočijo z glavnimi vzroki, ki so povzročili čustveno zaprtost. Čustva je treba razumeti in se naučiti upravljati z njimi,« poudari. Kaj pa je kozmični orgazem? »Tako sem poimenovala stanje, ko se zavest toliko razširi, da ni več ločnice med mano kot posameznikom in vsem, kar obstaja. Vesolje je nastalo iz orgazma. Ko se spojita jin in jang, ko se spoji zavest, je kozmični orgazem. Iz tega nastane življenje. In ko pridemo s svojo zavestjo dovolj globoko oziroma visoko, se spomnimo tega. Kozmični orgazem je torej ta občutek razširjenosti, enosti, zgodi pa se lahko tudi v odnosu med moškim in žensko, če sta dovolj odprta,« pojasni.

Celične zapise lahko spremenimo

Kdaj vemo, da imamo težave s spolnostjo? »Ni zanimanja, ni užitka, ni orgazma. Odpor do sebe, spolnosti. Večina žensk se niti ne dotika samih sebe. Tudi ob branju tega članka priporočam, da bodite pozorni na občutke, kaj se vam dogaja – lahko se odzove telo, pojavijo se določene misli zavračanja,« pojasni Manca. »Najpomembneje je, da se s tem začnemo zavestno ukvarjati. Da se vprašamo, kakšen je naš odnos do intime, seksa, spolnosti, sebe. S tem se začne. Sledi proces, ne gre čez noč, saj gre za energijsko čiščenje,« pojasni. »Veliko lahko pridobimo tudi s čustvenim coachingom. To je globoka izkušnja potovanja skozi lastno čustveno telo, ki nam pomaga spoznati in razumeti svoja čustva, naučimo se tudi upravljati z njimi. To ti pomaga, da postaneš zavestni kreator, spolna energija pa lahko postane most do lastne božanskosti, ki tako postane konkretna izkušnja, ne zgolj teorija,« zaključi.

image

»Preberite več v Suzy, novi tabloidni reviji Slovenskih novic, ki izide vsak petek. Najdete jo v bližnji trafiki, še bolje pa bo, če se nanjo naročite in jo boste dobili v svoj nabiralnik. Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. oziroma pokličite brezplačno številko 080 11 99.« 

 
Deli s prijatelji