OKUSOJEDCI

Restavracija Cubis, Šenčur

Objavljeno 03. oktober 2015 16.10 | Posodobljeno 24. november 2015 15.11 | Piše: Okusojedci

Rdeča nit je meso, čeprav kuhajo tudi za vegetarijance, vegane in brez glutena

 V šenčursko poslovno cono ne vabijo le table z imeni podjetij, temveč tudi bikec, ki ga opazimo že z avtoceste. Ker v stavbi Poslovnega centra Cubis skupine Ržišnik Perc, ki je zaslužna za moderen, prijeten ambient, v restavraciji ponujajo tudi malice, smo k njim zavili, ko je opoldanska gneča že ponehala.

Rdeča nit v restavraciji Cubis je meso, naj si bo argentinsko, francosko, domače, irsko ali avstralsko, pri njih si lahko sami sestavite svoj burger, kuhajo pa tudi za vegetarijance, vegane in celo brez glutena. Vinska karta je premišljeno sestavljena, saj s 25 etiketami in tipičnimi predstavniki pokrivajo vse slovenske vinske dežele. Ker ponujajo okrog 17 vrst piv, je naš vinski poznavalec hrano tokrat poparčkal s pivom. Sadno rdeč belgijski liefmans fruitesse je z aromami in okusom maline, češnje in jagode presenetil z osvežujočim mehurčkastim okusom – idealen aperitiv.

Bučna juha s svežo limonsko travo je prinesla svežino, kari ji je dal moč popra, če bi bila malček gostejša, bi bila še boljša. Rumeni odtenki buče so se ujeli s pšeničnim pivom benediktiner (po benediktincih, ki so pivo weizer nekdaj delali v Nemčiji). Krožnik in kozarec sta bila v znamenju jantarno zlate barve, svežina limonske trave se je ujela z aromo rumenega jabolka v pivu, ki ima 5,4 odstotka alkohola, predvsem pa poln, svojevrsten okus z značilnimi sadnimi aromami.

Na svinjske orgl'ce z domačo žar omako in pečenim krompirčkom smo bolj tanko piskali. Ribsi so bili premalo slani, pogrešali smo tudi večjo hrustljavost, končni vtis pa je bil medel. Krožnik je nekoliko popravila domača sladko-pikantna omaka. Ker imajo na strehi zeliščno-zelenjavni vrt, do t. i. tržnice nimajo prav daleč, pa še sveže je vse. Belgijski brunehaut blonde bio (6,5 odstotka alkohola), svetlo brezglutensko pivo, sladkasto-sadnega okusa z noto popečenih lešnikov in medene akacije, a s prijetno grenkobo, je bil prava protiutež rebrcam in omaki.

image
 vrsta ponudbe: restavracija
  • hrana, vino: 7
  • postrežba: 8
  • cena/kakovost: 8
  • vtis skupaj: 7,6 

Avstralski flap steak, pečen v peči na oglje, z gorčično omako, pečeno zelenjavo in krompirčkom, je bil zvezda dneva: sočen in ravno prav pečen black angus je v ustih poskrbel za poln okus, zaradi katerega so mesojedci pripravljeni prodati dušo. Tudi pri omaki so se izkazali, saj so jo pripravili s pravo govejo osnovo in gorčičnimi semeni, ne pa s kakšno bližnjico iz vrečke. Tak krožnik lahko dvigne samo mišičnjak, zato smo izbrali češki primator india pale ale s 6,5 odstotka alkohola. Močno pivo, polno okusa in grenkobe je šlo odlično k mesu.

Jagnječji burger s česnovim namazom, karamelizirano čebulo, paradižnikom, popečeno slanino in sirom je bil sicer sočen, a nekoliko zbit, karamelizirana čebula pa se nam je zdela ekstremno presladka in je porušila ravnovesje okusov.

Naročili smo še cheese cake z limeto na presnem oblatu s sadno omako in jogurtovo panakoto z jagodami, saj smo hoteli poskusiti še kakšen koktajl. Edin Halačević, ki je v Cubisu vodja izmene, sicer pa član društva barmanov, večkratni državni prvak in dobitnik številnih priznanj in pokalov, med drugim je na svetovnem prvenstvu v Pekingu leta 2012 dosegel drugo mesto v kategoriji aperitivnih koktajlov, nam je pripravil brezalkoholnega. Medtem ko smo od krožnikov pričakovali več in pogrešali dodelanost in večjo usklajenost okusov, nam je prav to prinesel koktajl. Zmešan v nulo! 

 Dobro je vedeti

  • Restavracija Cubis
  • Poslovna cona A 2, 4208 Šenčur
  • Tel.: 04 279 18 66
  • splet: www.restavracija-cubis.si
  • urnik: Od ponedeljka do petka od 7. do 22. ure, ob sobotah od 12. do 22. ure.
  • degustacijski meni: Po dogovoru.
  • vinska klet: 25 etiket.
Deli s prijatelji