GRAJSKA KUHINJA

Mamljiva tortica iz rdečega zelja

Objavljeno: 05.02.2012 12:30Posodobljeno: 05.02.2012 12:30

Grajska gospoda bi bila nad jedmi Aleša navdušena.

  • Sommelier Boris Gašparin k tortici iz rdečega zelja in skute s pršutom priporoča modri pinot. Foto: Tine Zaletel
  • Aleš Šibav pričara pravo grajsko kuhinjo. Foto: Tine Zaletel

Aleš Šibav se kuharski umetnosti posveča že kar 16 let. Kot glavni kuhar dela v restavraciji Grad Kromberk, kjer imajo krožniki, ki prihajajo na mizo, zares njegov avtorski podpis. Grajska gospoda bi bila nad njegovimi jedmi navdušena, tako kot današnji obiskovalci, ki v restavraciji lahko doživljajo posodobljeno, moderno grajsko kuhinjo.   

Za 4 osebe: 10 dag rdečega zelja, 30 dag skute, 2 dag masla,2 jajčna beljaka, 2 dag krompirjevega škroba (gustina), 4 tanke rezine pršuta, 1 hruška (ali dve pituralki), sol

Rdeče zelje na drobno nasekljamo in ga prepražimo na maslu ter ga predelamo v pire. Pireju dodamo skuto, jajčna beljaka in škrob (ter začinimo po okusu). Rezine pršuta popečemo v ponvi. Maso iz zelja in skute nadevamo v modelčke in pečemo pri 180 stopinjah 25 minut.

Hruške skuhamo v vodi in jih pretlačimo v tekoč pire ter dodamo ščepec soli. Pečene tortice obrnemo na krožnik. Omako iz hrušk prilijemo ob tortico, tortico pa potresemo z zdrobljenim pršutom.

Za dekoracijo uporabimo nasekljano rdeče zelje in nekaj koščkov pečenega pršuta.

Nasvet: uporabite čim bolj suho skuto in ne pecite nad 180 stopinjami, ker bo tortica spremenila barvo. Ne uporabite jajčnih rumenjakov, ampak zares samo beljake. Sommelier Boris Gašparin k tortici iz rdečega zelja in skute s pršutom priporoča modri pinot.

Povezane vsebine

Osrednje novice

Kupujmo ceneje: kam po banane?

Za najcenejši kilogram banan je treba odšteti 1,05 evra.

Bogata Emilija se trese za svoje bogate zaklade

V spodnjem toku Pada se skrivajo zakladi Unescove kulturne dediščine.

Komentiraj članek

Pred komentiranjem se prosim prijavite. Še nimate uporabniškega računa? Registrirajte se!