CENE

Čorba s čajem

Objavljeno 20. april 2012 08.30 | Posodobljeno 20. april 2012 08.30 | Piše: T. P.

Koliko nam bodo pri osvajanju slovenskih vrhov enolončnica, jota ali ričet, ob katerih popijemo pijačo sladek topel čaj, stanjšali denarnico?

Vsako delo mora biti nagrajeno. In medtem ko nas sopihanje in grizenje kolen, ko počasi, korak za korakom, premagujemo strmine slovenskih hribov in gora, nagradi s čudovitimi razgledi in svežim zrakom, najbolj navdušeni planinci in v pohodništvo zaljubljeni posamezniki vedo, da ima jedača na višini še posebno dober okus. Topel čaj je še posebno sladek. Navsezadnje nam prigrizek ne povrne le izgubljene energije, temveč je za mnoge tudi odlična motivacija, da dosežejo vrh. Zato smo tokrat pogledali, koliko nam bodo pri osvajanju slovenskih vrhov enolončnica, jota ali ričet, ob katerih skoraj obvezno popijemo pijačo planincev, sladek topel čaj, stanjšali denarnico.

Šmarna gora: Na vrhu priljubljenega hriba Ljubljančanov bomo za joto odšteli 3,5 evra oziroma še dodaten evro in pol, če si zaželimo obogateno z mesom. Skodelico čaja pa dobimo že za evro, ob čemer naj vam prišepnemo še droben nasvet – zaprosite za podaljšan čaj, saj ga, ravno prav sladkanega in primerne temperature, dobite precej več. Kar v vrčku za pivo.

Vojkova koča na Nanosu: Na vrhu ene najbolj priljubljenih kraških planot bomo za čaj odšteli 1,2 evra, medtem ko si moči lahko povrnemo z enolončnico za tri evre in pol. Če pa želimo zraven zagristi še v klobaso, bomo v denarnico segli po še dodatne tri evre.

Dom na Komni: Topel čaj nas bo olajšal za 1,6 evra, medtem ko bomo za z mesom okrepčano enolončnico, bodisi joto bodisi ričet, odšteli šest evrov in pol. Vegetarijanci pa evro in pol manj.

Koča pri Triglavskih jezerih: Z osrčju Triglavskega narodnega parka se ob toplem napitku lahko segrejemo za 1,8 evra, baterije pa napolnimo z enolončnico za 5,2 evra. Če pa je pred nami še daljši pohod, se bomo morda raje odločili za enolončnico z mesom, za kar bomo plačali 6,7 evra.

Deli s prijatelji