LASEM NEPRIJAZNO

Devet najpogostejših napak pri ravnanju las

Objavljeno 31. december 2014 11.30 | Posodobljeno 31. december 2014 11.30 | Piše: M. F.

Ravnanje las brez zaščitnih sredstev, neprimerna temperatura ter ravnanje mokrih las pustijo veliko neljubih posledic.

Z likalnikom vedno oblikujte le čiste in suhe lase.

Kljub neštetim prednostim, ki jih prinaša urejanje las z ravnalnikom, ta lase poškoduje. Prepogosto ravnanje s toplotnimi pripomočki zato ni priporočljivo, prav tako pa se pri takem načinu urejanja pričeske izogibajte najpogostejšim napakam, ki povzročajo suhe, lomljive in razcepljene lase. Katere so najbolj škodljive?

Ravnanje brez zaščitnih sredstev

Eden ključnih korakov pri oblikovanju pričeske z ravnalnikom je nega las s posebno kremo, z oljem ali masko. Tako boste lase zaščitili in preprečili, da bi se zaradi visokih temperatur lomili ter izsušili.

Neprimerna temperatura

Da visoka temperatura poškoduje lase, je dobro znana negativna stran ravnalnika, zato mnogi uporabljajo nižjo, s čimer pa lasem prav nič ne koristijo. Pri nižji temperaturi se lasje ravnajo počasneje, zato je potrebnih več potegov, s tem pa jih dodatno uničijo. Priporočena optimalna temperatura za ravnanje vseh vrst las je 210 stopinj Celzija.

Nerazčesani lasje

Pred ravnanjem je lase treba temeljito prečesati. Vozlov namreč likalnik ne more zravnati, zaradi visokih temperatur pa se nerazčesani lasje zlomijo še hitreje.

Napačen način ravnanja

Za lase brez življenja je kriv napačen način ravnanja. Pri pravilnem ravnanju lase razdelimo v pramene, nato pa vsak pramen ravnamo posebej, počasi in brez vlečenja. Prameni naj ne bodo preširoki sicer rezultat ne bo pravi.

Prepogosto ravnanje s toplotnimi preparati

Ravnanje je priporočljivo do dvakrat tedensko. Ob primerni zaščiti las jim to ne bo škodovalo. Res pa je, da je ravnanje manj priporočljivo za tiste, ki imajo uničene lase zaradi barvanja, trajne ali podobnega.

Napačen ravnalnik

Ravnalniki s keramičnimi ploščicami so primerni za vse vrste las, saj lepo drsijo po njih, vročina pa se enakomerno porazdeljuje. Na tržišču so tudi stekleni ravnalniki, ki so še prijaznejši do las. Pomembna pa je tudi velikost ploščic: ozke so namenjene krajšim lasem, široke pa dolgim, gostim in skodranim lasem.

Ravnanje umazanih las

Nikoli ne ravnajte umazanih las. Vedno jih najprej umijte s šamponom, negujte z balzamom ali bogato masko, zaščitite ter šele nato ravnajte.

Ravnanje vlažnih las

Pred likanjem lase obvezno dobro posušite, sicer bodo zaradi vlage bolj podvrženi poškodbam, kar se bo najočitneje pokazalo z lomljivimi lasmi in razcepljenimi konicami.

Neredno čiščenje ravnalnika

Po večkratni uporabi se umaže, umazanija pa se ob ravnanju prenaša na lase. Prav zato je treba ravnalnik redno čistiti. Počakajte, da se ohladi, nato ga obrišite z vlažno krpico in pustite da se popolnoma posuši.

Deli s prijatelji