MOČ NARAVE

Rastlina, ki čisti zrak

Objavljeno 04. maj 2016 09.00 | Posodobljeno 04. maj 2016 09.00 | Piše: M. F.

S pomočjo žajblja iz zraka preženite bakterije.

Zeliščna kadila učinkovito čistijo zrak.

Energijsko čiščenje doma je stara vzhodnjaška praksa, s katero je mogoče iz bivalnih prostorov pregnati negativno energijo in iz zraka odstraniti zdravju škodljive snovi. Eden od takšnih postopkov vključuje zažiganje aromatičnih rastlin, denimo žajblja in timijana. Pri publikaciji Journal of Etnopharmacology so dokazali, da zeliščna kadila resnično izboljšajo zrak.

Takojšnji in dolgotrajni učinki

»Uporabili smo preprost poskus. Prižgali smo posušene listke žajblja in ugotovili, da se je ob dimu, ki je pri tem nastajal, prisotnost bakterij v zraku zmanjšala za 94 odstotkov. A to še ni vse: čistoča zraka je na enaki ravni ostala še 24 ur po takšnem načinu čiščenja,« so zapisali v publikaciji in dodali, da nekaterih škodljivih bakterij, ki jih je sicer mogoče najti v zraku, v njem ni bilo nato še mesec dni. Strokovnjaki ob tem poudarjajo, da je v zraku po domovih kar 1800 bakterij, nekatere od njih so zdravju nevarne.

Običajne metode sterilizacije pogosto vključujejo kemikalije, ki lahko prinesejo več škode kot koristi, zato je boljše rešitve poiskati v naravi. Uporaba naravnih pripomočkov, kot je denimo prižiganje žajblja, timijana, smrečja in sandalovine, zagotavlja optimalno absorpcijo strupenih snovi in nima stranskih učinkov.

image

Kako prižgati žajbelj

  • Vrečke posušenih listkov žajblja je mogoče kupiti v številnih trgovinah zdrave prehrane.
  • Dovolj bo, da ščepec žajblja prižgete na krožniku.
  • Ko se bo začel tvoriti dim, se z njim sprehodite po vsem domu. Tako boste pregnali slabo energijo in škodljive bakterije.
  • Lahko prižgete posušene listke žajblja, ki ste jih nabrali na morju ali na svojem vrtu.

Dodaten nasvet

Vedite, da bo učinek kadila najboljši, če boste, preden ga boste prižgali, očistili dom običajne nečistoče, denimo prahu. Energijsko čiščenje je najboljše izvajati zjutraj ali pozno popoldne ob odprtih oknih, po njem pa je priporočljivo prhanje.

Deli s prijatelji