NAPAKA

Kdaj papirnati robčki ne pomagajo

Objavljeno 04. september 2015 16.30 | Posodobljeno 04. september 2015 16.30 | Piše: M. F.

Čeprav jih imate pri roki, očal, lesenega pohištva in sodobnih napravic ne čistite z njimi.

Papirnati robčki so zelo koristni in njihova uporabnost se pri prehlajenih nosovih in solznih očeh ne konča. A vendarle včasih ne ponujajo prave rešitve. Poglejte, kdaj lahko prinesejo več škode kot koristi.

Čiščenje očal

Večina stekel na očalih ima sloj, ki ga lahko brisanje z robčkom zaradi njegove grobe površine opraska in uniči. Glede na to, da takšna stekla niso ravno poceni, je za čiščenje očal boljše uporabljati bombažne krpice ali tiste iz mikrovlaken.

Leseno pohištvo

Brisanje prahu s papirnatim robčkom se zdi odlična rešitev, v praksi pa ni ravno tako. Prah v kombinaciji s papirjem poškoduje površino lesenega pohištva, zato raje uporabljajte mehko krpo in posebna čistila.

Elektronske naprave

Zasloni vašega pametnega telefona, tablice ali nove televizije so občutljivi in struktura robčka bi jih lahko poškodovala. Raje takšne in podobne naprave brišite s krpo iz mikrovlaken in s posebnimi čistili.

Madeži na preprogi

Če se vam je po preprogi razlila tekočina, bodo papirnati robčki vse skupaj samo še poslabšali. Moker robček bo namreč razpadel in med drgnjenjem se bodo njegovi delčki zažrli globoko v vlakna, od tam pa jih bo nemogoče odstraniti. Raje uporabite običajno kuhinjsko krpo in nežno, brez drgnjenja, popivnajte madež.

Temna oblačila

Tudi na vaši temni majici bi lahko papirnati robček pri odstranjevanju umazanije ali mokrega madeža pustil neljube bele sledi, ki jih boste zelo težko odstranili. Če boste papir zmočili, jih bo še več. Pri hitrem odpravljanju posledic nezgode uporabite bombažno krpo in ne papirnatega robčka.

Deli s prijatelji