ZAKONSKE TEŽAVE

Razšla sta se zaradi – ovna!

Objavljeno 10. april 2014 14.06 | Posodobljeno 10. april 2014 14.06 | Piše: U. S.
Ključne besede: strel oven

Uspešen poslovnež v Franciji je po burnem prepiru ustrelil ženinega ovna.

Ko je mož ustrelil njenega ovna, je ženi prekipelo in vložila je tožbo za ločitev. Foto: Shutterstock

Celih 43 let sta bila poročena premožna mož in žena, zakon je uničila moževa strast do lova: med prepirom na jugu Francije je ustrelil ženinega ljubljenčka. Ko so streli potihnili, oven pa je obležal, sta oba, mož in žena, vložila tožbo za ločitev.

Odnos bogatih zakoncev, ki sta živela med Anglijo (tja sta se priselila leta 1976, imela sta hišo v Camdenu), Francijo (imela sta hišo blizu Cannesa), Avstrijo (v njeni rodni državi sta imela stanovanje in počitniško hišo) in Libanonom ter sta rada potovala po svetu ter uživala v luksuznem življenju, že nekaj let ni bil najboljši, zares pa se je končal na jugu Francije, kjer sta imela vilo, eno od mnogih, kjer je mož dvignil roko nad njenega ovna. Žival je poginila po burnem prepiru med 68-letnim možem in dve leti starejšo ženo.

Mati dveh otrok je na londonskem sodišču vložila tožbo za ločitev, češ da je njen poangleženi mož za svoj dom izbral Otok, četudi davčne oblasti že vrsto let prepričuje, da tam ne živi stalno. A je zaradi londonskega naslova pridobil dovoljenje za strelsko orožje, je še dejala žena. Poslovnež s strastjo do streljanja in vina je v zadnjem letu v Angliji preživel več kot 110 dni, več kot kjer koli drugje po svetu, je zapisala žena v svoji ločitvi, v kateri je zapisala tudi svoje potrebe: zahtevala je več kot 390.000 funtov letne vzdrževalnine, vključno s 24.000 funti za obleke in čevlje, 18.000 funti za restavracije in 70.000 funti za potovanja. Mož je temu odločno nasprotoval, očitno se je zahteva zdela pretirana tudi sodniku, ki je preživnino zmanjšal na 170.000 funtov na leto in dodal, da je moški bogat človek, ki bo to lahko plačal.

S tem se primer na družinskem sodišču v Londonu ni končal, sodnik se mora še odločiti, ali je angleško sodišče pristojno razpravljati o ločitvi. Vsak svojo tožbo za ločitev sta vložila v drugi državi, ona v Angliji, on v Avstriji, verjetno z namenom čim boljšega dogovora, pravi sodnik: »Žena očitno verjame, da jo bo bolje odnesla na tem sodišču kot v domovini. Mož je prepričan, da mu bo s tožbo bolje uspelo v ženini domovini.« Turistične ločitve so vse pogostejše, a po zakonih EU lahko slehernik boljšo pravico išče drugje, še pravi sodnik. 

Deli s prijatelji