KAZEN

Z obžalovanjem za rešetke

Objavljeno 08. marec 2015 19.29 | Posodobljeno 08. marec 2015 19.30 | Piše: Š. K.

Najbolj skrušen v svojem priznanju je bil Ljubičić.

Z leve: Luka Ljubičić, Vladan Kljajević in Vladimir Knežević Sošić. Foto: Špela Kuralt

CELJE – Roparji bančne poslovalnice v Gornjem Gradu septembra lani so se pred izrekom sodbe na celjskem okrožnem sodišču večkrat opravičili in dejali, da dejanje obžalujejo. Sodnica Marjana Topolovec Dolinšek jim je pojasnila, da je kaznivo dejanje vendarle prehudo, da bi ostali na prostosti.

Vladan Kljajević, ki je že bil obsojen zaradi ropa in ki je bil v tem ropu glavni organizator, je dobil tri leta in pol zapora, Luka Ljubičić, ki se je posebno za rop pripeljal iz Srbije, tri leta zapora, Vladimir Knežević Sošić, ki je bil le voznik, pa bo moral v zapor za dve leti. Prav voznik se je najbolj opravičeval in pojasnjeval, da sploh ni vedel, kaj se dogaja. V bran sta mu stopila celo oba kolega, češ da je njegova kazen (pre)visoka.

Sodnice niso prepričali in je povsem sledila predlogu glede višine kazni, ki jo je predlagala tožilka Marija Sladič. Ta je tik pred koncem vprašala voznika, ali se ni njegov avto znašel v ropu iste poslovalnice še tri tedne pozneje. Knežević Sošić je pritrdil, a dodal, da s tistim »pa res ni imel nič«, ker je bil v Nemčiji. Tja si po prestani kazni želi Kljajević, ki je povedal, da se je v priporu začel učiti nemško, da bo imel večje zaposlitvene možnosti.

Najbolj skrušen v svojem priznanju je bil Ljubičić. Opravičil se je celo bančni uslužbenki: »Ne glede na to, kolikšna bo moja kazen, je gospa doživela travmo in ne bo bolje.« Po vsem opravičevanju je vsaj voznik še vedno upal, da bo kazen še milejša od že tako mile. Za rop je namreč zagrožena kazen do 15 let zapora.

Deli s prijatelji