RAZKRINKAN

Tajni sodelavec policije goljuf

Objavljeno 14. junij 2012 17.33 | Posodobljeno 14. junij 2012 17.33 | Piše: A. K.

Pravnik, ki je celjskim policistom pomagal razkriti goljufe, je bil ves čas na strani slednjih.

»Vodstvo policije je ponovno potrdilo stališče, da se zavzema za povrnitev tistih potnih stroškov delavcem policije, ki jim v skladu z uredbo pripadajo.«

CELJE – Policija je pred mesecem dni ustavila skupino štirih goljufov, ki je nameravala za tri milijone evrov oškodovati velenjskega proizvajalca bele tehnike Gorenje, a je hvalevredna akcija na celjsko policijo kmalu vrgla slabo luč. V vlogi tajnega policijskega sodelavca je organom pregona pri razkritju domnevne skupine goljufov pomagal pravnik Boris Karlovšek, ki pa je bil ves čas na strani goljufov, poroča Dnevnik.

Policisti so namreč maja odvzeli prostost štirim osebam in opravili 17 hišnih preiskav. Domnevnim goljufom so bili policisti na sledi že nekaj časa, pri preiskavi pa so se povezali tudi z Gorenjem in jim menda pred enim od skladišč nastavili past. Goljufi naj bi želeli Gorenje oškodovati tako, da bi prek določenega podjetja pri njih naročili veliko količino gospodinjskih aparatov, ki jih nato ne bi nikoli plačali.

Na sodišču se ni pojavil

Karlovšek bi moral na zatožno klop sesti v sredo, ker mu tožilstvo očita tudi kaznivo dejanje goljufije na škodo znanega podjetja MIK Celje, a ga ni bilo. Sodnici je sporočil, da je moram na narok na Dunaj, kjer naj bi razreševal gospodarski spor svoje družbe. Sodnica z njegovim opravičilom menda ni bila zadovoljna, zato ji bo moral prinesti uradno vabilo na narok v Avstriji, v nasprotnem primeru ga bodo prihodnjič prisilno privedli na sodišče.

Goljuf že v preteklosti

Karlovšek naj bi svoje odlično pravno znanje večkrat izkoriščal na drugi strani zakona in se tako zapletel v različne goljufije, ki naj bi mu prinesle zaslužek. Vpleten je bil v goljufijo lizinških družb, zaradi katere je bil kazensko ovaden že avgusta 2005. Ob pomoči Bojana Vodopivca in Roberta Prevca je ponaredil več poslovnih listin, s katerimi so lizinške hiše poskušali ogoljufati za okoli 60 milijonov takratnih tolarjev. Pri Karlovšku so ljudje na Celjskem iskali nasvete, ko so ustanavljali svoja podjetja. Njegovo ime se je večkrat pojavilo tudi v zgodbi o Kosovelovi ulici v Celju, ki je znana kot nekakšno »pokopališče« podjetij, osumljenih davčne utaje.

Deli s prijatelji