NESREČA?

Štorovčana bremenijo
 za smrt podnajemnika

Objavljeno 22. avgust 2012 12.54 | Posodobljeno 21. avgust 2012 22.05 | Piše: Primož Škerl

Nesrečni Miroslav Marolt je padel s terase na ograjo ter umrl.

Leon Vrzel. Foto: Dejan Javornik

CELJE – Štorovčan Leon Vrzel, star 46 let, na včerajšnjem predobravnavnem naroku ni priznal krivde za povzročitev smrti iz malomarnosti. Nesrečni dogodek, v katerem je 11. aprila 2009 umrl takrat 47-letni Miroslav Marolt, se je po končani preiskavi preoblikoval tako, da poskušajo odgovornost zdaj naprtiti Vrzelu, lastniku objekta v Ulici XIV. divizije v Štorah. Svoje stanovanje je namreč dal v najem Maroltu in sostanovalcu Alešu Mateju, vendar ni poskrbel za nezavarovani del prizidka, ki vodi do stranišča, ta del terase pa so večinoma uporabljali za posedanje in pogovore ob cigaretnih užitkih.

Močno vinjen

Bili so velikonočni prazniki in tudi Marolt je vikend izkoristil za kakšno kapljico več kot sicer. Toksikološke analize so pokazale, da je imel kar 3,8 grama alkohola v kilogramu krvi. Čeprav je bil sončen dan in vidljivost dobra, je po vsej verjetnosti nerodno stopil ali pa spregledal, kje se konča nezavarovana terasa. Zadnje, kar naj bi rekel, je bilo, da gre do soseda. Nato je nesrečnik padel na kovano ograjo. Napičil se je na konico, in čeprav sta na pomoč takoj prihitela Vrzel in Matej ter mu pomagala do prihoda reševalcev, je v celjski bolnišnici zaradi hudih ran zvečer umrl.

Različni sodni izvedenci

Vrzel naj bi najemnika dobro leto prej, ob sklenitvi najemne pogodbe, posvaril pred nezavarovanim delom. Resnici na ljubo je takih objektov, zlasti stanovanjskih, povsod veliko. Ograja in fasada sta zadnje, na kar pomislijo lastniki. Nekakšen finančni nebodigatreba. Vrzel se pred sodnico Jožico Arh Petkovič včeraj ni želel o ničemer izreči, njegov zagovornik Tomaž Bromše pa je predlagal neposredno zaslišanje petih prič, med njimi sta tudi obtoženčeva hči in sin Jasmina in Matej. Na že pripravljeno mnenje Pavla Skernišaka, izvedenca za varnost pri delu, ima Bromše resne pomisleke, saj da je nalogo opravil nestrokovno, neurejeno in v nasprotju z navodili sodišča. Pred senatom želi videti tudi sodnomedicinsko izvedenko Simono Šramek Zatler ter izvedenca gradbene stroke, s katerim si želi znova ogledati kraj tragedije. Tožilec Darko Kežman večinoma soglaša s predlogi, zato je sodnica za začetek glavne obravnave določila 25. september.

Deli s prijatelji