ZATOŽNA KLOP

Stečajni upravitelji jemali podkupnine?

Objavljeno 19. junij 2012 23.50 | Posodobljeno 19. junij 2012 23.52 | Piše: Iztok Umer

Na zatožni klopi ljubljanska odvetnica in stečajna upravitelja Suzana Gale in Sebastjan Čagran ter Andreja Trpotec.

Obtoženi (z desne) Suzaana Gale, Andreja Trpotec in Sebastjan Čagran (foto: Iztok Umer).

KOPER – »Ne priznam krivde iz obtožnice.« Tako so se na včerajšnjem predobravnavnem naroku izrekli obtožena 46-letna ljubljanska odvetnica in stečajna upraviteljica Suzaana Gale, 34-letni magister pravnih znanosti Sebastjan Čagran iz Radelj ob Dravi in prav tako magistrica pravnih znanosti, 37-letna Andreja Trpotec iz Šentjanža pri Radljah. Galetova in Čagran sta obtožena kaznivega dejanja jemanja podkupnine, Trpotčeva pa pomoči pri omenjenem dejanju. S tem ko je Andrej Kržišnik kot oškodovanec izjavil, da bo v postopku uveljavljal odškodninskopravni zahtevek, je sodnica okrožnega sodišča Tatjana Pavlovec sklenila, da se bo predobravnavni postopek nadaljeval 27. avgusta, saj bo še enkrat zaslišala prijavitelja, ki je postal tudi tajni policijski sodelavec, koprskega podjetnika Dejana Škerliča.

Tajni policijski sodelavec

Vsi trije zagovorniki obtoženih, Milan Krstič, Franc Rojko in Gorazd Gabrič, so predlagali, naj sodnica iz spisa izloči vse dokaze, ki so bili pridobljeni z uporabo posebnih metod in sredstev, saj naj bi bila ta uporabljena nezakonito. »Sporno je že to, da je prijavitelj kaznivega dejanja kot stečajni dolžnik v tej zadevi postal tajni policijski sodelavec,« je menil advokat Krstič, z njim pa sta soglašala tudi kolega. Krstič je še omenil, da se njegova klientka Galetova denarja v obliki podkupnine, ki ga navaja obtožnica, ni niti dotaknila. »Ni ga bilo niti v njeni torbici niti ni bil nakazan na njen bančni račun,« je pripomnil. Predlagal in obrazložil je še 27 dokaznih predlogov, o katerih naj razsoja sodišče, prav tako je predlagal, naj sodišče kot pričo zasliši tudi tedanjega okrožnega državnega tožilca Romana Sevška, ki naj bi namenoma zavlačeval postopek. Čagranov zagovornik Rojko je dejal, da je z nezakonitim delovanjem tajnega policijskega sodelavca šlo za poseg v človekove pravice, Gabrič, odvetnik Trpotčeve, pa je priložil seznam 22 dokaznih predlogov in predlagal, da se na sojenju ponovno zaslišijo vse priče, ki so bile zaslišane med sodno preiskavo.

Okrožna državna tožilka Vanja Chiara Bažec je zavrnila očitke, da je bila policijska preiskava izpeljana nezakonito. Tudi na podlagi teh zavrnitev je obtožnica postala pravnomočna.

Deli s prijatelji