POTEGNIL KRATKO

Štajerca nategnili z apartmaji, ki sploh ne obstajajo

Objavljeno 14. avgust 2017 22.50 | Posodobljeno 14. avgust 2017 22.51 | Piše: Mo. S.

Plačal je, nepremičnina pa je izpuhtela.

Simbolična fotografija.

SLOVENSKA BISTRICA, KRK – Čeprav smo že večkrat poročali o primerih, ko oddiha željni dopustniki na koncu niso dobili tistega, za kar so plačali image, pa se podobne zgodbe ponavljajo. Policisti PP Slovenska Bistrica so tako v petek prejeli prijavo zaradi kaznivega dejanja goljufije. Moški, star 28 let, je prek spletnega portala Bolha rezerviral apartma na Krku in vplačal akontacijo 150 evrov. Ko se je bližal čas odhoda, se najemodajalec ni več oglašal, oškodovanec pa je ugotovil, da apartmaji, za katere se je dogovarjal, sploh ne obstajajo.

Policisti zato ponovno svetujejo previdnost in preudarnost pri poslovanju prek spleta. »Mali oglasi omogočajo enostavno vzpostavitev kontakta z morebitno žrtvijo, zato pri tem ne pozabite preveriti prodajalca in pristnost fotografij ter se dogovorite za varen način plačila,« so zapisali.

Raje se prej prepričajte

Kako se torej lahko izognemo 'nategu' z apartmaji? Med drugim se lahko o tistem, ki apartma ponuja, pozanimate. Nekateri spletni oglasniki namreč uporabnikom ponujajo, da prodajalca ocenijo, vi pa tako lahko preverite, kakšne izkušnje imajo. Če tega ne morete, vpišite njegovo ime in naslov (Google Maps ali Google Street View), morda najdete kakšne koristne informacije. Ko se pogajate o ceni, se skušajte dogovoriti tako, da najem apartmaja plačate na kraju samem, seveda pa ne bo odveč niti, če boste pobrskali po dejanskih fotografijah omenjene nepremičnine. Če je fotografija objavljena v oglasniku, potem jo lahko preverite prek Google Image Search ali tineye.com, saj se prav lahko zgodi, da vam bo nategun na ogled ponudil kakšno generično fotografijo, ki nima nobene zveze z dejanskim stanjem.

Deli s prijatelji