ŠKOBERNE

Sodnik naj bi prejemal podkupnino, zdaj državo terja za odškodnino

Objavljeno 25. oktober 2012 13.47 | Posodobljeno 25. oktober 2012 13.13 | Piše: P. J., STA

Škoberne in Ramić bosta zaradi nezakonitega pripora zahtevala odškodnino od države, Salobir pa je bil po zaslišanju na policiji izpuščen na prostost.

CELJE – Obtožnica, ki bremeni celjskega sodnika Milka Škoberneta zaradi domnevne vpletenosti v prejemanje podkupnine v zameno za odpravo pripora in mednarodne tiralice Esadu Čehajiću, je po devetih mesecih od vložitve postala pravnomočna, danes poroča časnik Večer. Ljubljansko okrožno sodišče je namreč zavrnilo ugovor Škobernetovega odvetnika Tomaža Bromšeta.

Škobrne brez komentarja

Po navedbah Večera se Bromše z vsebino sklepa o ugovoru na obtožnico ne strinja. Več pa bo povedal na predobravnavnem naroku, ki je razpisan za 22. november.

Škoberne, ki je v suspenzu, pa zadeve že od aretacije konec januarja lani ne komentira. Skupaj z nekdanjim direktorjem Komunale Laško Marjanom Salobirjem in s celjskim podjetnikom Esadom Ramićem, ki sta tudi vpletena v afero, je Škoberne obtožen nadaljevanega kaznivega dejanja prejemanja podkupnine. Čehajić je številne državne organe pregona o nečednem početju trojice obvestil konec novembra leta 2010 in takoj je stekla kriminalistična preiskava s skritimi preiskovalnimi ukrepi.

Preiskava omenjenega kaznivega dejanja je bila na ljubljanskem sodišču končana septembra lani, nato pa so specializirani tožilci potrebovali štiri mesece, da so obtožnico vložili na ljubljansko okrožno sodišče.

Zahtevala bosta odškodnino

Bromše se je zoper obtožnico v začetku februarja letos pritožil, ker je menil, da je popolnoma neutemeljena, saj temelji na nezakonitih in nedovoljenih dokazih, predstavlja pa svojevrsten pogled tožilke na zadevo. Ob tem je zahteval v pritožbi še izločitev po njegovi oceni nezakonito pridobljenih dokazov, podal pa je še predlog za izločitev sodnikov zunajobravnavnega senata, ker so bili isti sodniki člani zunajobravnavnega senata, ki je odločal o pritožbi zoper Škobernetov pripor.

Vrhovno sodišče je po Bromšetovi pritožbi odločilo, da je bil Škobernetov pripor odrejen nezakonito, saj bi ga morali potrditi tudi poslanci, ne samo člani mandatno-imunitetne komisije državnega zbora.

Tako Škoberne kot Ramić bosta zaradi nezakonitega pripora terjala odškodnino od države, Salobir pa je bil po zaslišanju na policiji izpuščen na prostost, še poroča omenjeni časnik.

Deli s prijatelji