NAPIHNJENO

Policija o incidentu na Obrežju: Večina navedb je napačnih

Objavljeno 30. marec 2015 20.31 | Posodobljeno 30. marec 2015 20.31 | Piše: D. P., Mo. S.

Napačne so informacije o zavrnitvi 14 državljanov Srbije in navedbe o datumu zavrnitve državljana Srbije.

Fotografija je simbolična.

OBREŽJE – Pred kratkim je v srbskih medijih završalo zaradi domnevnega incidenta na hrvaško-slovenskem mejnem prehodu Obrežje,image zdaj pa je novomeška policija sporočila podrobnosti dogodka.

Kot nam je pojasnila tiskovna predstavnica PU Novo mesto Alenka Drenik, so natančno preverili vse razpoložljive vire informacij glede zavrnitve 14 državljanov Srbije. »Ugotovljeno je bilo, da je večina navedb v prispevku napačnih, javnost pa na ta način ni bila seznanjena z objektivnimi informacijami. Po opravljenih razgovorih s policisti postaje mejne policije Obrežje, preveritvi evidenc policije in pregledu posnetkov varnostnih kamer lahko zatrdimo, da policisti na mejnem prehodu za mednarodni cestni promet v noči na 19. marec niso zavrnili vstopa v schengensko območje 14 državljanom Srbije,« pravi.

Zavrnili le dva Srba, napačen tudi datum

Državljan Srbije, ki je bil v medijih izpostavljen, je z avtobusom na vstop v Slovenijo pripotoval v noči na 23. marec. Policisti so opravili mejno kontrolo in med vsemi potniki vstop v Slovenijo zavrnili le dvema državljanoma Srbije. »Zaradi spoštovanja določil zakona o varstvu osebnih podatkov konkretnih razlogov zavrnitve javnosti ne moremo pojasnjevati, nedvomno pa so bili ti zakoniti,« pojasnjuje Drenikova. »Mejna kontrola na tem avtobusu je bila izvedena običajno za tako kategorijo vozil in potnikov, opravljala pa se je tako imenovana skupna mejna kontrola, v kateri sta poleg dveh slovenskih policistov sodelovala tudi dva hrvaška policista.« Napačne so torej informacije o zavrnitvi 14 državljanov Srbije in navedbe o datumu zavrnitve državljana Srbije. Nekaterih navedb niso mogli potrditi (snemanje s telefonom, izbris posnetka, neprimerna komunikacija). 

»Če oseba meni, da so bile s policistovim dejanjem ali opustitvijo kršene njene pravice ali svoboščine, se lahko v 30 dneh od trenutka, ko izve za domnevno kršitev, pritoži na ministrstvo za notranje zadeve ali katero koli drugo enoto policije,« svetuje Alenka Drenik.

Deli s prijatelji