BRUTALNI GORENJCI

Kmeta sta odpeljala v gozd in polila z bencinom

Objavljeno 07. junij 2016 09.46 | Posodobljeno 07. junij 2016 09.48 | Piše: Špela Ankele

V nečedne posle, povezane z izsiljevanjem in ponarejanjem, vpleten tudi odvetnik.

Arhivska fotografija.

KRANJ –Na kranjski policijski upravi so včeraj razkrili še nekaj podrobnosti o več mesecev trajajoči preiskavi, ki se je osredotočila na izsiljevanje. V izsiljevanje in sodelovanje pri tem kaznivem dejanju kot tudi v ponarejanje listin je bilo po prepričanju policistov vpletenih šest ljudi. Eden med njimi je odvetnik, ki naj bi sodeloval pri pripravi fiktivnih listin o vračilih namišljenega dolga (po naših podatkih je iz Kranja), so še razkrili policisti in dodali, da so bili nekateri od prijetih že obravnavani zaradi podobnih kaznivih dejanj. Tako so po ovinkih potrdili naše zanesljive informacije, da so lisice v četrtek zjutraj, ko je bilo na Gorenjskem opravljenih več hišnih preiskav, zarožljale na zapestjih Metija Plave in Uroša Kepica. Oba so možje v modrem v petek popoldne pospremili v kranjsko sodno palačo, kjer so Kepica po zaslišanju spustili na prostost, medtem ko so zoper Plavo odredili pripor.

Za začetek 
120 tisočakov

In kako naj bi potekalo večletno izsiljevanje enega večjih kmetovalcev v Šenčurju, od katerega naj bi skupina v petih letih izvabila vsaj 1,6 milijona evrov? Dva osumljenca naj bi od mladega kmeta z nadvse sodobnim hlevom Aleša Šterna na začetku zahtevala 120.000 evrov. Ta znesek sta menda zahtevala za izmišljeno uslugo, povezano z nepremičninami. »Osumljenca sta v dejanju uporabila naključne informacije o nepremičninski stvari, ki sta jih pridobila med prisluškovanjem pogovoru oškodovanca z njegovimi znanci na javnem kraju,« so začetek zapletene zgodbe opisali policisti. Nato se je, pravijo policisti, namišljeni dolg le še stopnjeval. Zapleten klobčič so policisti raziskovali »nekaj mesecev«, na izsiljevanje pa je može v modrem opozoril kmet, ko naj bi se nasilje stopnjevalo do te mere, da je postalo že nevzdržno. Štern je dogodek potrdil, za obsežnejši komentar pa ni bil pripravljen.

»Med drugim so ga odpeljali v gozd in mu grozili s smrtjo. Celo z bencinom so ga polili,« je simuliranje priprav na umor opisal Primož Donoša, vodja gorenjskih kriminalistov, ob čemer je poudaril, da na Gorenjskem kriminalisti tako skrajnih primerov izsiljevanja doslej še niso obravnavali. Sklepamo lahko, da je bila zgodba, ki v središče postavlja kmetovalca iz Šenčurja, ena največjih v zadnjem času pri nas, čeprav ne gre za osamljeni primer. »V Sloveniji vsako leto obravnavamo 180 ali 190 primerov izsiljevanja, ki spada med hujša kazniva dejanja. V prvih petih mesecih letos smo obravnavali že 110 primerov takšnih kaznivih dejanj,« je navedel Miran Ozebek z uprave kriminalistične policije in poudaril, da policisti ne izvedo za vsa tovrstna kazniva dejanja.

Deli s prijatelji