PREISKAVA

Je Marija Kamenik v
 priporu zaradi drog?

Objavljeno 13. september 2011 09.45 | Posodobljeno 13. september 2011 09.45 | Piše: Gordana Possnig

Neuradno je med priprtimi tudi mati zloglasnega Kristijana Kamenika

Policisti so zasegli 550 gramov heroina, 80 gramov kokaina in 140 sadik konoplje

CELJE – Kriminalisti in policisti so v sodelovanju z Generalno policijsko upravo, Kriminalistično policijo Bosne in Hercegovine ter kriminalisti PU Ljubljana in Maribor minuli teden končali obsežno preiskavo kaznivih dejanj neupravičene proizvodnje prepovedanih drog in prometa z njimi.

Zaradi suma storitve 12 kaznivih dejanj, storjenih v kriminalni združbi, so kriminalisti kazensko ovadili osem Slovencev, starih od 28 do 59 let. V sedmih hišnih preiskavah, osmih osebnih in v šestih vozilih so našli in zasegli 550 gramov heroina, 80 gramov kokaina in 140 sadik konoplje, iz katere bi lahko pridelali približno pet kilogramov marihuane. Po končani preiskavi se je pred preiskovalnim sodnikom znašla peterica nepridipravov, po zaslišanju pa so v pripor poslali tri. Po neuradnih informacijah je med priprtimi tudi Marija Kamenik, mati Kristijana Kamenika, ki trenutno na Hrvaškem prestaja zaporno kazen zaradi preprodaje drog. Med pridržanimi naj bi bil tudi njen mlajši sin Konrad Kamenik, a njega so po zaslišanju na policiji izpustili.

 

VEČ V TISKANI IZDAJI SLOVENSKIH NOVIC: Kot je povedal Jože Senica, vodja kriminalistov, so obsežno preiskavo začeli novembra lani

Sledili so ji na Reki

Kdo ve, ali je Marija Kamenik vedela, da so ji na vsakem koraku sledili in prisluškovali njenim pogovorom tudi, ko je na Reki v priporu obiskovala sina Kristijana ter se udeleževala glavnih obravnav na tamkajšnjem županijskem sodišču. Da jo je Uskok kot operativno zanimivo osebo res nenehno spremljal, nam je potrdil eden v reško zgodbo vpletenih odvetnikov. Sicer pa je bil Marijin sin na Reki obsojen na osem let zapora kot vodja tamkajšnje heroinske naveze. Že od marca 2008 sedi za hrvaškimi zapahi v vlogi pripornika, saj sodba proti članom naveze še vedno ni pravnomočna. Vrhovno sodišče ima časa štiri leta od aretacij, da izda pravnomočno sodbo v imenu ljudstva, torej bo pritožbena razprava v primeru Kamenik in drugi razpisana v prihajajočih mesecih.
Deli s prijatelji