SKRIVNOSTNO

Je bil bogati Nemec v času utopitve sam?

Objavljeno 30. junij 2014 10.56 | Posodobljeno 30. junij 2014 10.57 | Piše: V. J., D. P.

Pogrešani Nemec Johannes H. Strassman šestega dne iz Ljubljanice.

Johannes Helmut Strassmann. Foto: facebook

LJUBLJANA –  Nedaleč od Čevljarskega mostu so v petek okoli 10. ure v Ljubljanici ob Gallusovem nabrežju opazili utopljenca. Iz vode so truplo potegnili poklicni gasilci. Po prvem policijskem sporočilu, da »gre za moškega, vendar identiteta še ni znana, prav tako ne vzrok smrti«, je test DNK kmalu potrdil sume, da gre za pogrešanega 29-letnega nemškega državljana Johannesa Helmuta Strassmanna. Znamenj nasilja na truplu niso našli.


Truplo iznakaženo

Strassmannovi smrti namenjajo precejšnjo pozornost tudi nemški mediji, Bild pa že z naslovnico opozarja, da je bilo truplo močno iznakaženo. Jasnega odgovora na vprašanje zakaj morda ne bo nikoli ...

Z Gornjega trga brez slovesa

Strassmanna so po podatkih policije nazadnje videli na »območju Prul« prejšnjo soboto okoli 22. ure. V Ljubljanici naj bi utonil okoli polnoči v noči na nedeljo, 22. junija. Po izjavah nekaterih prič naj bi Nemec okoli 22. ure brez pojasnila zapustil družbo na Gornjem trgu v Stari Ljubljani in izginil v eni izmed ozkih ulic. Tedaj je bil 180 centimetrov visoki svetololasec oblečen v kavbojke in belo majico.

Zakaj so ga šesti dan po izginotju in utopitvi našli brez obleke, če je šlo le za nesrečo, je le eno vprašanje med tistimi, ki se porajajo po najdbi.

Na facebooku so Strassmannovi prijatelji odprli spletno stran, ki združuje že skoraj 2500 članov. Eden izmed njih, Christopher, se sprašuje: »Kako se je lahko kaj takega pripetilo tako čudovitemu človeku, kot je bil Johannes?« »Kje pa so bili njegovi prijatelji, ko se je zgodila nesreča? Če je bil tako zelo pijan, zakaj so mu dovolili, da gre sam po mestu, ki ga ni poznal?« žal prepozno opozarja Julia. Žaluje tudi Adelina: »Obstaja tudi življenje po smrti. Nekje se spet srečamo. Bog naj ga blagoslovi, družini pa v teh težkih trenutkih da veliko moči.« Niti Sanija ne more dojeti, da simpatičnega Nemca ni več: »Prehitro si nas zapustil.«

Še brez odgovorov

Na enem izmed slovenskih spletnih portalov pa preberemo: »Če bi se samo 'spotaknil' in se skotalil v reko, najbrž ne bi bil brez obleke? Druga trupla vedno najdejo oblečena. On pa je brez oblačil, perila, obutve. Če bi bil tako pijan, da ga voda ne bi zbrihtala, ko je padel noter, tudi ne bi nikakor mogel priti z Gornjega trga do Prul, kjer so ga nazadnje videli. Menim, da mu je nekdo pomagal 'pasti' v vodo, pa še kaj drugega zraven. V Ljubljanico tudi ne moreš kar pasti, saj so povsod ograje ali grmovje. Da bi kdo ob polnoči namenoma rinil vanjo, zelo dvomim. Tu nekaj smrdi.«

Nejasno tudi ostaja, ali je bil v usodnem času Nemec sam in kakšen plavalec je bil.

Nedvomno pa je bil izvrsten, še več, vrhunski poklicni igralec pokra. V Ljubljani naj bi se ustavil zavoljo obračuna za 100.000 dolarjev, a podatek ni preverjen. Strassmann, ki naj bi v rani mladosti želel postati častnik v nemški vojski, je bil z visokimi zneski kot pokeraš vsekakor precej domač. S pokrom naj bi v minulih sedmih letih zaslužil več kot milijon evrov. Pokra je med drugimi učil Piusa Heinza, ki je v tej igri pred tremi leti osvojil neuradni naslov svetovnega prvaka, in tudi nekdanjega teniškega asa Borisa Beckerja.


Poker za denar

V Bonnu rojeni Johannes Helmut Strassmann je zadnja leta bival na Dunaju. V slovenski prestolnici naj bi se na poti na hrvaško obalo zadržal zaradi srečanj s prijatelji. Med njimi naj bi bilo več igralcev pokra, saj naj bi jih treniral. Med postankom v Sloveniji naj bi odigral tudi nekaj partij pokra za višje denarne zneske. Strassmannovi zgroženi prijatelji in družina zdaj globoko žalujejo. Mati in sestri v Ljubljani urejata vse potrebno za prevoz pokojnika v domovino.

 

Deli s prijatelji