Hokejski zmaji klonili po kazenskih strelih

Objavljeno 13. september 2015 22.44 | Posodobljeno 13. september 2015 22.44 | Piše: STA, S. U.

Ljubljančani začenjajo približno tako kot vsa prejšnja leta.

Fotografija je arhivska.

LJUBLJANA – Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 2. kroga lige EBEL po kazenskih strelih izgubili z beljaškim VSV z 1 : 2 (0 : 0, 0 : 1, 1 : 0; 0 : 1). V sobotni prvi tekmi so z Innsbruckom klonili z 0 : 2, danes pa so proti beljaškemu VSV iztržili prvo točko za poraz po kazenskih strelih.

Gostje so bili boljši in nevarnejši, napadi pa so se končevali pri vratarju zmajev Olivieru Royu. Na drugi strani je bilo treba za konkretnejšo akcijo zeleno-belih počakati do 15. minute, ko je veselje Gregorju Koblarju preprečila prečka, nekaj minut zatem pa je dobro meril še Stefan Chaput, a je vratar gostov strel ubranil.

Nadaljevanje je bilo podobno, s premočjo gostov, le da se je za domače izteklo slabše. Že po treh minutah je namreč Benjamin Petrik preusmeril plošček po strelu od daleč in poskrbel za 1 : 0.  Domači navijači so se razveselili akcije v 42. minuti, ko je po 102 minutah nove sezone Olimpija dosegla prvi gol, po podaji Žige Pešuta je bil na pravem mestu strelec Anže Ropret

O dveh točkah za zmagovalca so tako odločili kazenski streli; pri domačih je bil uspešen le Jure Sotlar, ki je sicer izvajal kar tri, pri gostih pa Rick Scofield in nekdanji soigralec zmajev Žiga Pance.

V nadaljevanju sezone se bodo Ljubljančani prvič podali v goste, v 3. krogu bodo v petek gostovali v Szekesfehervarju.