IZGINIL

Tiralica za sinom Ryana O‘Neala

Objavljeno 22. maj 2015 23.58 | Posodobljeno 23. maj 2015 00.00 | Piše: T. P.

Redmond O‘Neal se nikakor ne izvije iz primeža heroina.

Kljub mladosti je vajen nastavljati obraz policijskemu fotografu.

Smrt matere in nikakor rožnat odnos z očetom. To je bila rdeča nit obrambe ali pa vsaj delno opravičilo, s katerim je odvetnik Redmonda O'Neala opravičeval varovančevo že skoraj vseživljenjsko borbo z odvisnostjo, ki ga je nemalokrat pripeljala navzkriž z zakonom. A četudi se je za mladeniča, ki je pred skoraj natanko tridesetimi leti privekal na svet zapeljivi Farrah Fawcett in Ryanu O'Nealu, zdelo, da mu bo vendar uspelo počasi najti pravo pot, se je to upanje njegovih najbližjih zdaj razblinilo. Kot tudi zaupanje organov pregona, da je na poti k rehabilitaciji, saj je sodnik, ki je načeloval njegovemu primeru, za njim nedavno izdal tiralico, po prijetju pa bo sin zvezdniških staršev brez vprašanj in možnosti vnovičnega zdravljenja romal za rešetke.

Skoraj vse svoje odraslo življenje se bolj ali manj neuspešno bori proti zapeljivi omami prepovedanih substanc, pri čemer pa mu zvezdniški oče ni bil v največjo pomoč. Ne nazadnje je težavni mladenič predstavnike zakona glasno opozoril nase leta 2008, ko ga je policija skupaj s slavnim očetom prijela zaradi posedovanja narkotikov. Hollywoodski igralec je tedaj priznal krivdo, za kazen je moral obiskovati program proti drogam, njegov sin pa je pristal v poboljševalnici. In že leto pozneje za zapahi, saj so ga nadzorniki v popravnem domu zalotili s heroinom. A četudi je celico lahko za krajši čas zapustil, da se je udeležil pogreba svoje matere, ki je izgubila borbo z rakom, ga odvzem svobode ni ničesar naučil. Le dve leti pozneje, leta 2011, je namreč vnovič prišel navzkriž z zakonom, saj so ga varuhi zakona prijeli zaradi posedovanja heroina in strelnega orožja. A tedaj je njegov zagovornik pred sodnikom Keithom L. Schwartzom zaigral na karto izgube matere, ki je menda »vse do danes ni prebolel«, zaradi česar ga ni objel hlad jetniške celice, ampak je moral opraviti enoletno zdravljenje na kliniki za zdravljenje odvisnosti.

Izginil zatem, ko so mu z noge odstranili elektronski sledilnik

Vsakomur je dovoljena napaka ali dve. Prvič je sodnik Redmondu znižal triletno zaporno kazen na leto zdravljenja in pet let pogojne svobode, nato pa mu je še lansko poletje, ko je mlademu O'Nealu spodrsnilo na spolzkih tleh odvisnosti, spet malce pogledal skozi prste. Morebiti tudi, ker je sam priznal, da je posegel po omami. Zaradi vdajanja drogam oziroma kršenja pogojne svobode in zakonov ter ogibanja sodno odrejenim posvetom z zdravnikom je Redmond vnovič pristal na zdravljenju, ki pa ga je Schwartz dodatno zabelil. Jemati je moral predpisana zdravila, nenapovedano dajati urin za preiskave o morebitni zlorabi drog, okoli noge pa so mu pripeli elektronsko sledilno napravo. Kar se je obrestovalo, saj mu je sodnik zaradi zglednega vedenja in očitnega napredka že oktobra lani pel hvalo, v znak zaupanja pa so mu z noge odstranili sledilnik. A to je bila napaka.

Zrak povsem svobodnega človeka bi lahko začel dihati z letom 2016, a Redmondu se to očitno zdi preveč daleč. Tridesetletnik je, ko mu predstavniki zakona niso mogli več slediti na vsakem koraku, očitno vnovič zabredel. Sodniku ga je zaradi kršenja določil pogojne svobode prijavil njegov nadzornik, za O'Nealom pa se je izgubila vsaka sled. 

Deli s prijatelji