KLONIRANJE

Simon Cowell bo svoje pse kloniral

Objavljeno 25. julij 2015 17.35 | Posodobljeno 25. julij 2015 17.27 | Piše: T. P.

Idejni oče X Factorja se z Južno Korejo dogovarja o kloniranju svojih terierjev.

Simon Cowell.

Nekateri reki, tolikokrat izrečeni, morda že zvenijo kot floskule, a vendar ne bomo daleč od resnice, če rečemo, da je pes človekov najboljši prijatelj. Nihče se vas ne razveseli tako kot štirinožni kosmatinček, ko se po službi vrnete domov. Ko potrebujete uteho, se bo stisnil k vam. Ne glede na vašo slabo voljo vas bo imel rad. In tudi ko bi vam vsi obrnili hrbet, bo ob vas vztrajal s pogledom brezmejne ljubezni v zaupljivih očeh. Zato tudi tedaj, ko Simon Cowell s kot britev ostrim jezikom začne udrihati okoli sebe, njegovi trije jorkširski terierji vanj zgolj zrejo z oboževanjem. Podobno kot njihov multimilijonarski lastnik v njih, zaradi česar ga že ob misli, da ga bodo zaradi naravnega kroga življenja prej ali slej zapustili, pri srcu boleče zbode. Za to je ekscentrični Britanec našel preprosto rešitev. Kloniranje.

Na psa 85 tisočakov

Lani je po Otoku zašuštelo. Ko je Londončanki Rebecci Smith po 12 letih umrl jazbečar Winnie, je spakirala kovčke, odpotovala v prestolnico Južne Koreje in se iz tamkajšnjega biotehničnega podjetja Sooam Biotech vrnila z jazbečarjem pod roko. S klonom svojega ljubljenega Winnieja. »Mi, Britanci, smo neizmerno navezani na svoje kužke,« je tedaj dejala Smithova, po njeni poti pa zdaj namerava zakorakati tudi idejni oče megauspešnega šova za talente X Factor. Tudi ker si to z lahkoto privošči. »Denar ni nobena ovira. Odločen je, da to uresniči,« je izdal vir in pridal, da zvezdnik s pomočniki zbira potrebne informacije o postopku kloniranja, ki naj bi mu denarnico olajšal za okoli 85 tisočakov. Po psu, seveda.

S hladnim, arogantnim, večno ciničnim in brezobzirnim odnosom si je kot sodnik na resničnostnih oddajah, ki iščejo mlade talente, prislužil vzdevek Gospod Zlobni. A vendar je verjetno to zgolj maska za potrebe zabavljaštva, s katero je zgradil imperij, a pod njo utripa tudi nežno, občutljivo srce. Ko je lani pasje zavetišče v Manchestru zajel požar, ki ni uničil zgolj stavbe, temveč je v ognjenih zubljih umrlo tudi več kot 60 živali, mu je duša zakrvavela. »Ljubim svoje pse. Zato o tem grozodejstvu tudi razmišljati ne morem, toliko psov je umrlo,« je tedaj dejal Cowell in za gradnjo novega doma za zapuščene živali daroval skoraj 36.000 evrov. In morda je zaradi daha smrti, ki je tedaj zavel, začel razmišljati o umrljivosti svojih dveh terierjev, Squiddlyja in Diddlyja, ki ju je dobil leto poprej. In jima je letos pripeljal še tretjega prijateljčka, prav tako jorkširskega terierja, Freddyja.

Sebe bo zamrznil

Nikakršna skrivnost ni, da televizijski mogotec z vznemirjenjem in navdušenjem opazuje korake moderne znanosti. Čaka na prelomen trenutek, ko bo omogočila doslej nepredstavljivo in nepojmljivo – večno življenje. Žeja ga namreč po večnosti, zaradi česar v postopku Roberta Ettingerja, postopku ohranjevanja ljudi in sesalcev pri zelo nizkih temperaturah do trenutka, ko bo napredek v medicini morda omogočil vnovično obuditev v življenje, vidi odlično zavarovalno polico in naložbo za prihodnost. »Verjamem, da nas bo moderna medicina v bližnji prihodnost lahko odmrznila in nam omogočila vnovično življenje,« je glasno razmišljal pred le nekaj leti, ko se je že začel resno pogovarjati in dogovarjati s podjetjem, ki bo to omogočalo. Ob tem je malce v šali še pridal, da je »težava le to, da ti ob zamrznitvi odsekajo glavo. Zato bom v drugem življenju morda le lebdeča glava.« A do tega trenutka ga loči še vsaj nekaj let, medtem ko je kloniranje živali – in to uspešno! – svet že videl. »Sooam Biotech je v tem trenutku verjetno edina prava možnost. Simon čaka na odgovore, ali mu je željo mogoče uresničiti,« je o zvezdnikovem osebnem projektu, da ga psički nikdar ne bodo zapustili, ki je za zdaj še na začetni stopnji, dejal vir. »Zagotoviti namreč želi, da bo postopek za njegove psičke povsem varen. To je njegova prioriteta.« Ne nazadnje imajo njegovi trije dolgodlaki terierčki, dva stara komaj dve leti, Freddy pa ni dopolnil še niti leta dni, tudi brez kloniranja pred sabo še dolgo življenje – povprečna življenjska doba pasme je med 11 in 15 leti – in kopico prijetnih trenutkov s Simonom. Te si želi Cowell, če mu južnokorejsko podjetje to le lahko omogoči, vleči v nedogled.
 

Deli s prijatelji