VROČA POROKA

Poroka Bar Refaeli je zanetila vojno za nebo

Objavljeno 28. september 2015 13.11 | Posodobljeno 28. september 2015 13.12 | Piše: T. P.
Ključne besede: bar refaeli

Želja, da bi Izrael zaradi slavja zaprl zračni prostor nad letoviščem, razkačila ministra.

Želela si je majhne, preproste poroke. Najpomembnejše zaobljube si je zaželela izmenjati na intimnem kraju, morebiti celo kje na prostem, da ji pred oltar ne bi bilo treba hoditi v vrtoglavih petah, temveč morda kar golonoga. To so bile vsaj prve misli v glavi Bar Refaeli, ko jo je poslovnež Adi Ezra letošnje poletje zaprosil za roko. A čeprav svatba s 300 povabljenci za marsikoga ni najbolj intimen dogodek, je vendar doživela svoj najčudovitejši dan, ki ji bo za vselej ostal v mislih. Brez nadležnih fotografij paparacev, saj ji je uspelo prepričati državne oblasti, da za njen veliki dan zaprejo zračni prostor nad prestižnim letoviščem Carmel Forest v severnem Izraelu, kjer si je z ljubljenim izmenjala prstana večnosti.

Zračna vojna

Če letala in droni – uradno zaradi varnosti – niso smeli leteti nad poročnim slavjem Chelsea Clinton, čemu ne bi enako veljalo za verjetno enega najslovitejših in najlepših izraelskih izvozov, brhko manekenko Bar Refaeli? Tako je verjetno razmišljala lepotica, ko sta z ljubljenim izraelsko javno agencijo za civilno letalstvo zaprosila, naj v četrtek, 24. septembra, nad letoviščem zaprejo zračni prostor. Deloma zaradi varnosti ženina, neveste in svatov, deloma pa tudi, da bi preprečila pretirano radovednim fotografom, da v objektiv iz zraka ujamejo utrinke njenega posebnega dne. A medtem ko je bila to v Barinih očeh zgolj preprosto prošnja – ugoditev katere je verjetno pričakovala, saj sta bodoča mladoporočenca že vnaprej najela dva zasebna helikopterja, pet dronov in zračni balon –, je v Izraelu zanetila bitko, skoraj vojno državnih uradnikov. »Barina poroka – bitka neba,« je namreč sevalo z naslovnic izraelskih časopisov, na nasprotnih straneh pa sta se znašla glava agencije za civilno letalstvo Joel Feldshuh in tamkajšnji minister za promet Israel Katz. »Nebo je javna last, posamezniki si ga ne morejo prilastiti,« je namreč trdil Katz, kar pa je pri Feldshuhu naletelo na gluha ušesa. Lepotici je namreč prižgal zeleno luč in ji zagotovil, da bo zračni prostor od četrtka popoldne do zgodnjih jutranjih ur v petek zaprt. »Če zaprete zračni prostor, boste leteli s svojega delovnega mesta!« pa mu je minister za promet zabrusil v odgovor. Četudi naj bi na koncu sklenila kompromis, saj naj bi na Barin poročni dan lahko nad letoviščem letela le avtorizirana letala. Ne pa tudi droni paparacev in nevestina najeta zračna plovila.

Tradicionalna poroka

Skoraj vse je šlo po načrtih. Sprva je že avgusta izkoristila še poslednje tedne samskega stanu in se s prijateljicami odpravila na tropske Maldive. Nato je še vdrugič, le nekaj dni pred poroko, vnovič slavila slovo od svobode, hkrati pa se je v Jeruzalemu še slavnostno in pobožno dotaknila enega najbolj svetih krajev judovske religije, Zidu objokovanja, ter si na tihem nekaj zaželela. In delček želje se ji je verjetno uresničil, saj si bo 24. september za vekomaj zapomnila. »Obred je bil čudovit, že čaroben. Bar ne bi mogla biti bolj srečna! Lokacija je bila prelepa, na pot pa so jo spremili le tesni prijatelji, družina in nekaj pomembnežev iz sveta mode,« je o tradicionalni judovski poroki, za katero naj bi mladoporočenca iz žepa potegnila slabih tristo tisočakov, dejal vir. Na poti k oltarju jo je namreč spremljal slaven izraelski pevec Shlomi Shabbat, ki je prepeval The Beginning of the World (Začetek sveta). Poročne zaobljube sta si pred okoli 300 svati izmenjala pod vodstvom pomembnega rabina Yitzchaka Dovida Grossmana, Adi pa je njuno zvezo zacementiral še tako, da je z nogo razbil kozarec, medtem ko je v ozadju odmevala romantična skladba Bruna Marsa Marry you (Poročim te). Zapoved, da naj bi nad letoviščem lahko letela le avtorizirana letala, pa so očitno malce preslišali, saj naj bi bilo navodilom navkljub mogoče opaziti zračni balon, helikopterje in drone.

Deli s prijatelji