PLEMKINJA

Pamela Anderson je italijanska grofica

Objavljeno 25. junij 2015 09.31 | Posodobljeno 25. junij 2015 09.31 | Piše: T. P.
Ključne besede: Pamela Anderson

Nekdanja zapeljivka si je naslov prislužila z bojem za pravice živali.

Pamela Anderson, kot smo je vajeni.

Večina jo morda pozna kot prsato blondinko, ki je v rahlem drncu tekala po plažah in reševala življenja. A vendar omamna zapeljivka iz Obalne straže, ki je z naslovnic žgečkljive revije Playboy podžigala moško domišljijo, ni zgolj utelešenje seksapila, temveč v prvi vrsti goreča zagovornica živali. Že več kot dve desetletji glasno nasprotuje nošnji krzna, zaradi česar je kot bojevnica za pravice živali leta 1999 prejela tudi spominsko nagrado Linde McCartney, v naslednjih letih pa je Pamela Anderson protestirala tudi proti lovu na tjulnje, pozivala lastnike psov, naj svoje ljubljenčke zavarujejo pred zimskim mrazom, in za dobro živali pod okriljem mednarodne organizacije za etično ravnanje z živalmi Peta tudi večkrat odvrgla vse krpice. Zdaj pa so igralkin boj prepoznali tudi predstavniki modre krvi, saj jo je samooklicani princ Črne gore povzdignil v grofico, njenima sinovoma pa podelil viteški naziv.

Črna gora sicer že skoraj stoletje ni več monarhija, kar pa nikakor ne moti Štefana Černetića, samooklicane »glave družine, ki je vladala Črni gori, Albaniji in Srbiji od 14. pa do druge polovice 18. stoletja«. A četudi princa Štefana mnogi označujejo za prevaranta, čigar povezave z evropskimi kraljevimi družinami so »nejasne in nezanesljive«, je hollywoodska lepotica čast, ki ji jo je namenil, sprejela z odprtimi rokami. V slovesni kraljevi ceremoniji v italijanskem mestu Genova je pokleknila pred domnevnim aristokratom, ta pa jo je z mečem, ki ji ga je položil na ramo, razglasil za sveto Margerito, italijansko grofico Giglie, ter ji izročil certifikat. Hkrati je lepotičkin naziv razširil še na njena sinova ter osemnajstletnemu Brandonu in leto mlajšemu Dylanu podelil viteška naslova. Ne nazadnje mladeniča hodita po materinih stopinjah, saj sta priskočila na pomoč pri razdeljevanju pitne vode v Indoneziji in Braziliji, goreče opozarjata na podnebne spremembe in sta mladim lahko vzor.

Vznemirljiva čast je Andersonovo doletela že minulo jesen. Lanski oktober je bil namreč mesec, ko ji je »dedni princ Črne gore zaradi prispevka pri varovanju morskega življenja in ohranjanja divjih živali podelil odličje dame velikega križa, najodličnejši viteški naziv Konstantinovega reda svetega Jurija« – tako je objavila na svoji spletni strani, prejšnji mesec pa je v pogovorni oddaji z Ellen Degeneres še pridala, da je »princ velik ljubitelj živali, ki resnično ceni njeno prizadevanje«. V luči prejetega priznanja pa naj bi svoje moči še močneje vpregla v ozaveščanje javnosti o pomembnosti ohranjanja in varovanja živalskega sveta v Sredozemskem morju. 

Deli s prijatelji