CHARLIE SHEEn

Odštekanec v Beli hiši bi sprostil Ameriko

Objavljeno 22. februar 2015 16.27 | Posodobljeno 22. februar 2015 16.27 | Piše: T. P.

Komik Charlie Sheen menda resno razmišlja o kandidaturi za predsednika.

Barack Obama.

Zloraba drog in alkohola. Divje noči z bohotnimi starletami in pornozvezdnicami. Pričkanja z nekdanjo ženo. Bližnja srečanja s predstavniki zakona. Hlajenje v zaporniških celicah in obiski rehabilitacijskih klinik. To je profil Charlieja Sheena, črna, vendar uspešna ovca Hollywooda.

Čeprav si je z zabavljaškim, hedonističnim in nebrzdanim življenjskim slogom prislužil zgražanje in obsojanje dveh tretjin Američanov, jih vendar prav toliko verjame, da ima lastnosti, ki jih mora imeti človek, ki bi mu zaupali vodenje države. Ali pa, da je najmanj bolj primeren za predsednika, kot je, denimo, zagrizena republikanka Sarah Palin.

Koga bi radi videli v Beli hiši, je državljane vprašalo eno verodostojnejših ameriških podjetij za izvajanje anket, Public Policy Polling.

Znani obrazi v ameriški politiki

Težavnemu moškemu Hollywooda je za protikandidata postavilo Palinovo in ameriškega predsednika Baracka Obamo. Rezultati so mnoge šokirali, v javnomnenjski raziskavi je Charlie namreč premagal Palinovo s prepričljivo večino, porazil pa je tudi Obamo, le da z manjšo prednostjo. Toda Američani so že vajeni, da vodilne politične stolčke zasedajo velika imena zabavne industrije, spomnimo se igralca Ronalda Reagana, ki je po več kot 50 posnetih filmih sprva zasedel položaj kalifornijskega guvernerja, nato pa leta 1981 postal še prvi mož Amerike.

Pevec Sonny Bono, malce manj znana polovica glasbenega dueta Sonny in Cher, je kot župan sprva načeloval kalifornijskemu mestu Palm Springs, nato pa zasedel mesto tudi v ameriškem kongresu. Dvakratni oskarjevec Clint Eastwood je kot župan dve leti vladal kalifornijskemu mestecu Carmine by the Sea. Mišičnjak s filmskih platen Arnold Schwarzenegger pa je kot kalifornijski guverner dolgih osem let pomagal krojiti usodo te zvezne države in pred dvema letoma začel še sanjariti o predsedniškem položaju. Čemu bi bile torej Sheenove sanjarije o Beli hiši brezupne? Ne nazadnje ima tudi statistiko na svoji strani.

Resnica in transparentnost – vodilo igralčeve morebitne predsedniške kampanje

Za vsak primer pa je zvezdnik izvedel še svojo, zasebno anketo, v katero je resda vključil miniaturni vzorec desetih moških, a je ta zgolj potrdil izsledke družbe Public Policy Polling. »Izvedel sem anketo in za mnenje povprašal kakšnih deset moških. Naj sem se osredotočil na socialna vprašanja, na moralna, izid je bil vselej enak. Na vprašanje, ali naj kandidiram za predsednika, so me vsakokrat vsi podprli,« je dejal igralec, ki morda resno razmišlja o kandidaturi prihodnje leto, saj ima že precej jasno začrtane cilje in strategije. Za glasove volivcev bi se potegoval pod sloganom Resnica in transparentnost, za podpredsednika pa bi nastavil kar svojega očeta in stanovskega kolega Martina Sheena.

»Zamislite si Sheen in Sheen v letu 2016,« se je malce pošalil, a tudi izdal stališča. Kot kralj Amerike bi takoj sprejel tri nove zakone. Vsem bi zapovedal – očitno kar z zakonom –, da se morajo sprostiti. Uvedel bi za vse enak, 10-odstotni davek. V vsaki šoli pa bi za varovanje nastavil vojne veterane. Čeprav se ob vsem tudi zaveda, da bi bila njegova burna preteklost, če resnično najavi svojo kandidaturo, sočna kost, ki se je mediji ne bi mogli naglodati.

Deli s prijatelji