FRUTARIJANEC

Dieta ugonobila Kutcherja

Objavljeno 01. februar 2013 12.25 | Posodobljeno 31. januar 2013 20.41 | Piše: A. J.

Ashton Kutcher je moral v bolnišnico zaradi ekstremnega prehranjevanja.

Vloga v filmu Jobs bi Ashtona skoraj ugonobila.

Čeprav je bil Steve Jobs njegov idol, je igralec Ashton Kutcher nedavno izkušnjo upodabljanja tehnološkega genija na filmskem platnu opisal kot eno najgrozljivejših v življenju. K temu je največ pripomogel ekstremni režim prehranjevanja, ki se ga je lotil, da bi se lažje vživel v vlogo znamenitega direktorja in soustanovitelja družbe Apple.

Različni viri, tudi znamenita biografija Walterja Isaacsona, pričajo, da se je Jobs pogosto prehranjeval samo s sadjem. Isaacson celo piše, da je bila prav sadna dieta navdih za ime podjetja. »Bil sem na eni od svojih sadnih diet,« naj bi Jobs povedal Isaacsonu, ko ga je ta spraševal, zakaj se je odločil podjetje poimenovati Apple (jabolko).

Delovanje trebušne slinavke je bilo popolnoma zmedeno

Nekdanji mož 15 let starejše zvezdnice Demi Moore, ki se po novem greje v objemu mlade igralke Mile Kunis, se je na vlogo v filmu Jobs med drugim pripravljal tako, da je kot on nekaj časa užival samo sadje. To ga je, kot je pred kratkim priznal na filmskem festivalu Sundance, drago stalo: 34-letni zvezdnik je dva dni pred snemanjem celo pristal v bolnišnici. »Trpel sem neznosne bolečine, delovanje moje trebušne slinavke je bilo popolnoma zmedeno. Bilo je resnično grozljivo, če upoštevamo vse skupaj,« je še dodal. Igralec naj bi s tem stavkom ciljal na žalostno usodo Steva Jobsa, ki je oktobra 2011 umrl zaradi raka na tej žlezi.

Šok za zagovornike zdrave prehrane

Izjava je dvignila precej prahu med zagovorniki zdrave prehrane, saj se mnogi ob dvoumnem Ashtonovem komentarju sprašujejo, ali niso prezgodnje smrti Steva Jobsa nemara zakrivile njegove nenavadne prehranjevalne navade. Da ne bi še bolj podpihovali ideje, da preveč zdravega, v danem primeru sadja, ni najbolj zdravo, tuji mediji, ki poročajo o Ashtonovi izkušnji, poudarjajo, da ni nobenih dokazov o povezavi prehranjevanja s sadjem in rakom na ščitnici. Navajajo tudi podatek ameriškega združenja za rakave bolezni, da uživanje večjih količin sadja in zelenjave celo preprečuje nastanek raka. Čeprav se zdi, da je Jobs jedel zgolj sadje, naj bi običajna dieta frutarijancev vključevala še oreške, semena, zelenjavo in majhne količine žita, fižola, stročnic in tofuja.

Deli s prijatelji