LESTVICA

Jan Plestenjak pristal za vročo April

Objavljeno 03. april 2012 15.52 | Posodobljeno 03. april 2012 15.52 | Piše: P. J.

Prvo mesto na slovenski in mednarodni lestvici IPF je osvojila slovenska uspešnica Poljubljena, skupine Tabu.

April se je na lestvici IPF uvrstila više kot Jan Plestenjak.

Po lestvici Zavoda IPF je bila letos April boljša od Jana Plestenjaka. Divja pevka se je s skladbo Ladadidej uvrstila na tretje mesto največkrat predvajanih skladb v letu 2011. Med slovenskimi skladbami je bila najbolj poslušana Poljubljena, skupine Tabu, na drugem mestu pa je pozitivna skladba pevke Kataye, To je moj dan.

Na vrhu prvič slovenska skladba

April je bila s skladbo Ladadidej drugouvrščena na EMI 2011, na lestvici IPF pa je premagala Majo Keuc, ki se je z Vanilijo znašla na šestem, angleška različica No One pa šele na 19. mestu.

Zavod IPF opaža vedno večjo priljubljenost slovenskih skladb, saj je na mednarodni lestvici IPF prvo mesto med predvajanimi zasedla skupina Tabu s Poljubljeno. To se je zgodilo prvič, odkar zavod objavlja svojo lestvico. To pa še ni vse. Med prvo dvajseterico je kar pet slovenskih uspešnic: Kataya & Tangels To je moj dan, April Ladadidej, Bilbi Hvala za vijolice in Neisha Tiste lepe dni. Lani se je prva slovenska uspešnica nahajala šele na 16. mestu. Med stotimi najbolj priljubljenimi je na lestvici kar 32 uspešnic, leto pred tem jih je bilo le 19.

Slovenski izvajalci premagali tudi Beyonce

Boštjan Dermol, predsednik Sveta Zavoda IPF, je povedal, da so izredno zadovoljni, da je slovenska glasba uspešna. »Nesporno dejstvo je, da so slovenski glasbeniki urednikom in poslušalcem ponudili izjemne uspešnice, ki so še danes priljubljene pri poslušalcih,« pa pojasnjuje Goran Lisica Fox iz Skupščine proizvajalcev fonogramov pri Zavodu IPF.

Najbolj predvajana tuja skladba je uspešnica Jessie J feat. B.O.B. Price Tag. Na tretjem mestu je Kataya, četrta pa April. Šele na petem mestu se je z Rolling in the Deep znašla Adele, uspešnica Stan Alexsandre Mr Saxobeat pa na šestem. Lady Gaga je s skladbo Edge of Glory šele na 21. mestu, Born this way pa na 23. Beyonce se je prvič in edinkrat na lestvici pojavila šele na 82. mestu s skladbo Best thing I ever had. Lanska evrovizijska zmagovalca Ell in Nicki sta na 92. mestu.