BOB GELDOF

Dež razredčil občinstvo Boba Geldofa

Objavljeno 05. julij 2017 10.10 | Posodobljeno 05. julij 2017 10.12 | Piše: D. L.

Težko pričakovani koncert na mariborskem Lentu zaznamovalo vreme.

Z leve: Nilda Luketič, Zdravko Luketič in Ljudmila Novak. Foto: Mediaspeed.net

Bob Geldof, svetovno znani irski pevec, pisec besedil, dobrodelnik, za katerega velja tudi, da je eden politično bolj vplivnih glasbenikov, je včeraj nastopil na 25. festivalu Lent. Ljudi je bilo manj, saj so bili temni oblaki, ki so se zgrinjali nad Mariborom, za nekatere razlog, da niso obiskali koncerta. Za piko na i je dež trikrat uničil sanje o množičnem obisku. Da bo ta v skupnem seštevku rekorden – kar se je letos vsaj na papirju obetalo –, vedno bolj postaja iluzija.

 

Da bo obisk Lenta v skupnem seštevku rekorden – kar se je letos vsaj na papirju obetalo –, vedno bolj postaja iluzija.

Pred nastopom je Geldof poklepetal s predsednikom države Borutom Pahorjem kar na zunanji terasi obnovljenega hotela Maribor, ki je trenutno eden izmed najbolj luksuznih ter zaželenih objektov v štajerski prestolnici. Ob kavi in mineralni vodi na očem vseh mimoidočih sta paberkovala slabo uro. Kljub grmenju, bliskanju in dežju tako med publiko kot na odru je na dogodek prišlo nekaj znanih oseb. Pred našim objektivom se je znašel tudi direktor Festivala Lent, Vladimir Rukavina, sicer tudi direktor Narodnega doma Maribor. In tam so bili seveda predstavniki Mestne občine Maribor, sicer (spet) ni bilo župana Andreja Fištravca, sta pa bila podžupana Zdravko Luketič z ženo Nildo in Saša Pelko, ki se očitno nista ustrašila kapljic dežja, ki so ju ulovile brez dežnika. Prav tako smo zraven predstavnikov občine Maribor opazili Ljudmilo Novak..

 

Ne mara ponedeljkov

Bob Geldof se bo to poletje v glavnem gibal okoli Alp, saj ga na turneji čakajo še nastopi na nemških festivalih v Stuttgartu, Uelznu in Dortmundu, vmes pa bo po Evropi nastopal s svojo prvotno zasedbo The Boomtown Rats. Na mariborskem koncertu so ga spremljali Alan Dunn na klaviaturah in harmoniki, Robert Loveday na violini, Paul Cuddeford na kitari, Pete Brique e na bas kitari in Jim Russel na bobnih. Za val navdušenja je poskrbel z znamenito I Don't Like Mondays, s katero je neizbrisno zaznamoval vse ponedeljke tega sveta, in se odzval na srednješolski masaker v San Diegu. Slišati je bilo tudi skladbo The Great Song of Indi erence, ki velja za nekakšno himno sodobnemu nihilizmu, pa tudi This Is the World Calling, ki govori o razpetosti med svetoboljem in ljubeznijo do življenja.

 

Deli s prijatelji