OBISK

Čuki presenetili šolarje

Objavljeno 29. junij 2017 14.23 | Posodobljeno 29. junij 2017 14.24 | Piše: T. Š.

Otroci so posneli videospot, Čuki so jih v zahvalo obiskali.

Čuki so obiskali OŠ Log - Dragomer. Foto: Tomica Šuljić

Čuki so ob lanskem začetku šolskega leta objavili pesem Urca, ki se je po besedah prvega čuka Jožeta Potrebuješa dobro prijela: »Na facebooku smo naredili natečaj za vrtce in šole, da bi posneli svojo verzijo spota. Odzvalo se je prek 50 šol.« V natečaju jih je tekmovalo 26, največ všečkov in zmago (ter obisk Čukov) je dosegla OŠ Jurija Vege iz Moravč – a Čuki so te dni obiskali dve šoli: »Čuki smo rekli, da bomo obiskali še tisto šolo, za katero se nam zdi, da je vložila največ truda oziroma ji je uspel najbolj posre- čen videospot, ter odigrali kratek nastop v zahvalo in spodbudo za naprej,« pojasnjuje Potrebuješ.

Najbolj jih je prepričal izdelek OŠ Log - Dragomer, ki ga je posnel in nato še zmontiral devetošolec Klemen Lorber, ta se z montažo ukvarja komaj kakšno leto, uči pa se kar s spletnega portala Youtube. Potrebuješ je pred nastopom pohvalil izdelek: »Je edini videospot, ki ima glavo, rep, vsebino, da te kar malo pri srčku stisne.« Spot res teče gladko kot urca, Lorber pa je s pomočnikom ustvaril dobre raznolike posnetke in jih nato všečno ter dinamično zapakiral. Pozna se, da je trobentač Najstnik, ki je sicer trobentač, je Potrebuješa prepričal z več dejavniki: »Pozna se, da je glasbenik. Te stvari gredo z roko v roki; če imaš ritem in se spoznaš na glasbo, se spoznaš tudi na to, kako bi to moralo izgledati. Ampak ni zgolj dobro posneto; meni se je zdelo fascinantno, da se je angažirala vsa šola in da so vključili celo invalidskega fanta.« Šolar Andraž je namreč plesal s preostalimi in sodeloval v videu, čeprav je v vozičku; ravnateljica Mihaela Mrzlikar je poudarila: »Vzgajamo za drugačnost in sem vesela, da spoštujejo te otroke in jih vključujejo.«

 

»Otroke se še da premakniti, da nekaj aktivno naredijo z nule.

 

Otroci so s Čuki tako plesali in peli ponarodele uspešnice za konec šolskega leta, Potrebuješ pa je povedal, da so za akcijo prejeli pohvale učiteljev glasbe in športne vzgoje z besedami, da tovrstnih vsebin primanjkuje: »Otroci se danes premalo gibljejo, plešejo in pojejo. Ta primer pa kaže, da se otroke in mladino še da premakniti, da nekaj aktivno naredijo z nule, ne pa da samo igrice igrajo in si esemesajo.« Na loško-dragomerški šoli, kjer je uporaba telefonov prepovedana, so ustvarjalno energijo vložili v izdelek, ki je otrokom prinesel zaključek šole z nagradnim nastopom Čukov, ki ga zlepa ne bodo pozabili.

Deli s prijatelji