SINGAPUR

Z bazena razgled na vso državo

Objavljeno 12. april 2016 00.01 | Posodobljeno 12. april 2016 00.03 | Piše: Maja Kepic

»Večina mojih potovanj je povezanih z delom – grem tja, kjer nastopam,« razloži simpatični pevec, ki je prevandral domala že vso Evropo, pred tremi leti pa so ga povabili tudi v Singapur.

Glasbena kariera je tudi njegovo okno v svet.

Vse skupaj se je začelo na dekliščini,« s širokim nasmehom pove glasbenik Samuel Lucas, ki ga v zadnjih tednih lahko spremljamo tudi v oddaji Znan obraz ima svoj glas. »V lokal, kjer sem nastopal, je prišla takrat bodoča nevesta s prijateljicami. Očitno ji je bilo moje petje všeč, saj me je po nastopu vprašala, ali bi pel tudi na njeni poroki, ki da bo v Singapurju. Razložila mi je, da je namreč Slovenka, ki dela kot zastopnica nekega podjetja za azijski trg, njen partner pa je Avstralec, zato sta se odločila, da poroko priredita v Aziji.« Slišalo se je skoraj prelepo, prizna Samuel. »Že se je zgodilo, da mi je kdo na kakšni žurki rekel, da me bo najel, potem pa iz te moke ni bilo kruha. Zato sem tudi njeno povabilo sprva vzel z rezervo. A se je izkazalo, da sem se zmotil. Čez nekaj dni mi je res zazvonil telefon in začele so se priprave na potovanje v Singapur.«

Poleg njega je v to malo azijsko državo odletel še njegov kitarist Matic Ajdič, sicer član skupine San Di Ego in partner TV-voditeljice Oriane Girotto. »Plačali so nama letalske vozovnice in nastanitev, tako rekoč vse. Sva pa imela nekaj dni rezerve – v Singapurju sva bila vsega skupaj štiri dni.« Vzela sta si čas za raziskovanje mesta. »Singapur je kot država res majhen, a kot mesto je ogromno,« pove pevec. »Slovenci nismo navajeni takšnih metropol, to se najbolj pozna pri prometu. Ne morem reči, da je kaotičen, saj so Singapurci izjemno urejeni in disciplinirani. Lahko pa rečem, da je avtomobilov na cesti ogromno, prometnice pa so večpasovne, tako da se sam za volanom tam najbrž ne bi najbolje znašel. Hvala bogu za taksije,« se iskreno nasmehne.

V nasprotju z nekaterimi drugimi azijskimi državami je Singapur izjemno čist. »Tam dobiš kazen, če vržeš čigumi na tla. Zelo pazijo, da ne onesnažujejo okolja, Singapurcem – to se vidi že od daleč – te stvari veliko pomenijo,« meni Lucas. Sicer pa so prebivalci zelo prijazni in gostoljubni. »Pa tudi bolj odprti so kot mi, prej se zapleteš v pogovor. Radi pomagajo in ni si jim težko vzeti čas, da ti odgovorijo na katero koli vprašanje.« Največji vtis pa je nanj naredil razgled z znamenite singapurske stavbe Marina Bay Sands. »To je bilo nekaj neverjetnega. Cela stavba je posebna že zato, ker je njena streha v obliki ladje, ki je postavljena na treh visokih stolpnicah. A največje presenečenje človek doživi na vrhu, kjer je bazen, s katerega je razgled na vse mesto. Oziroma – glede na to, da je Singapur tudi država – si lahko med namakanjem v vodi iz ptičje perspektive ogledaš kar vso državo!«

Manj všeč mu je bila le hrana. »Že tako nisem posebno naklonjen azijski kulinariki, za moj okus je preveč začinjena. Raje imam evropske okuse, zato tudi na potovanjih običajno prisegam na preverjene jedi. Res pa je, da bi bilo v Singapurju precej ceneje, če bi se prehranjeval s hitro prehrano, ki jo ponujajo na ulicah, restavracije so namreč kar drage. Ko greš ven na večerjo, je bolje, da se že prej sprijazniš, da pod sto evrov ne boš prišel skozi,« se kislo nasmehne. Vsem, ki bi radi obiskali to napredno azijsko deželico, pa priporoča še obisk majhnih otokov, ki so umetno postavljeni po okolici mesta. »Mi za to nismo imeli časa, saj je že središče mesta, kjer smo bili nastanjeni, tako ogromno, da si ga težko vsega ogledaš. Bi si pa, če bi spet šel v Singapur, zagotovo vzel čas tudi za obisk teh otočkov, saj so videti čudovito!« sklene Samuel Lucas.

Destinacija: Singapur
Plus: gostoljubni, urejeni in disciplinirani prebivalci
Minus: visoke cene
Šoping: nekaj spominkov za najbližje

 

Deli s prijatelji