Tekli za otroke, obolele za rakom

Objavljeno 21. april 2013 14.14 | Posodobljeno 21. april 2013 14.06 | Piše: Polona Pirc

Jure Košir je že petič pripravil dobrodelni tek za bolne otroke.

Magnifico? Ne, fotograf Aljoša Rebolj z novim, retro športnim videzom (foto: Polona Pirc).

V ljubljanski Tivoli so včeraj zjutraj prišli številni tekači, še več jih je bilo kot sicer, saj so s svojo udeležbo na 5. Formaratonu želeli narediti dobro delo. Že drugo leto zapored so namreč na osemurnem maratonu, ki ga s svojo ekipo Forma+ organizira nekdanji smučar Jure Košir, tekli za otroke, obolele za rakom. Denar za startnine in donacije bodo namenili bolnim otrokom, idejo pa je Jure dobil pred leti, ko je njegov prijatelj po hudi bolezni izgubil otroka.

Posebnost tega teka je, da vsak preteče toliko, kolikor zmore. Od enega kroga, ki je dolg dobra dva kilometra, pa do več deset, kolikor so jih zmogli najbolj pripravljeni in vztrajni. Prvi so startali ob 9. uri zjutraj, ko jih je s strelom iz startne pištole na pot pospremil župan Zoran Janković, preostali pa so se pridružili pozneje. Točno opoldne so se na skrajšano progo pognali tudi najmlajši, ki so se v cilju razgretih obrazov najbolj razveselili praktičnih nagrad, tekače pa je prišlo spodbujat in svoj prispevek darovat tudi mnogo Juretovih prijateljev in znanih Slovencev, med njimi predsednik Borut Pahor, ki mu je bilo zelo žal, da s seboj ni prinesel tekaške opreme.