PROJEKT

Neisha proti
 prostituciji

Objavljeno 18. september 2014 18.39 | Posodobljeno 18. september 2014 18.39 | Piše: Roman Turnšek

Gloria, o kateri govori, ni le ženska s svojo zgodbo, ampak del Karitasove akcije, ki nagovarja in opozarja na problem prisilne prostitucije.

Neža Buh z umetniškim psevdonimom Neisha je podprla projekt, ki med drugim opozarja na problem prostitucije. »Odločila sem se za slikanje, ki zame predstavlja nivo višje. Izziv. Nisem samo jaz jaz, ampak skozi fotografije predstavljam Glorijino zgodbo. Izkrivljen odnos ženske do njene ženskosti. Kam jo je ta napačna 'poslovna' odločitev v življenju pripeljala, od million dollar baby do padca v podzemlje, kjer sprejema vabila na čedalje bolj grobe igre, do tega, da postane žrtev prisilne prostitucije. Izraz na fotografijah pove vse, saj kot vedno tudi tokrat velja: ena slika, tisoč besed,« pravi.

Prisilna prostitucija

Gloria, o kateri govori, ni le ženska s svojo zgodbo, ampak del Karitasove akcije, ki nagovarja in opozarja na problem prisilne prostitucije, ki je žal sestavni del tudi naše družbe. Čeprav stvari na splošno verjetno ne poznamo dovolj, je problematika vseeno pereča in ne tako majhna. Poleg tega je povrhu še vedno tudi neke vrste tabu, o katerem se v Sloveniji še vedno premalo govori in ukvarja z njim.

Neisha je zato kot svoj doprinos k projektu posnela istoimensko skladbo ter videospot, s katerim podpira akcijo in boj, prav tako se je pridružila organizaciji razstave na to temo s svojim fotografiranjem. Razstava je v manjšem obsegu od včeraj na ogled v Ljubljanski Shambali. »Podnaslov razstave je Guilty conscience needs no accuser oziroma Slaba vest ne potrebuje tožnika in opozarja na to, da je Gloria, v katero sem se prelevila, vedela, v kaj se podaja. A bridek konec, sram in spoznanje surove realnosti jo še kako opominjajo, da človek zavestno živi le eno življenje in da ne more zavrteti urnih kazalcev nazaj,« še doda glasbenica.

Deli s prijatelji