PLUSI IN MINUSI

MasterChef pod drobnogledom

Objavljeno 15. april 2016 09.00 | Posodobljeno 15. april 2016 09.00 | Piše: Robi Loboda, Vikend

Pri Vikendu smo po šolsko ocenili letošnjo sezono kuharskega šova MasterChef.

Tekmovalci
+ Letošnjo sezono so bili pri izbiri tekmovalcev dokaj posrečeni. Osmim, ki so morali skozi vse predhodne preizkuse, da so lahko oblekli predpasnik MasterChefa, so tokrat dodali še osem znanih obrazov z estrade. Ti so s svojo energijo in sproščenostjo popestrili dogajanje, saj jim kamere niso tuje, so pa tudi dokazali, da jim tuja ni niti priprava jedi. Predvsem pa je pozitivno, da se je meja med »znanimi« in »navadnimi« tekmovalci hitro zabrisala, tako da gledalec navija za svoje favorite, ne glede na to, v katero skupino so spadali na začetku šova.

Sodniki
+ Že lansko sezono so sodniki Alma Rekić, Karim Merdjadi in Luka Jezeršek dokazali, da se dobro ujamejo in delujejo kot usklajena celota. Imajo ravno prav distance do tekmovalcev, niso pokroviteljski ali pretirano vzvišeni. Letošnjo sezono ne razlikujejo med znanimi obrazi in drugimi tekmovalci, za njih so pomembne le jedi. To šov naredi bolj gledljiv, saj smo iz nekaterih tujih različic vajeni napihnjenih, pompoznih in samovšečnih sodnikov, kot je, recimo, Gordon Ramsay v ameriški različici.

V primerjavi z Almo in Karimom, ki izžarevata vsak svojo karizmo in osebnost, Luku tega malo primanjkuje, saj deluje bolj medlo in neizrazito. Tudi v duhovitosti Karim in Alma prednjačita, vseeno pa to ne pomeni, da je Luka moteč element.

Naloge
+ Tekmovalcem je kuha otežena z raznimi nalogami in izzivi, kar šov za gledalce naredi bolj napet, saj je zanimivo gledati, kako se tekmovalci spopadajo z najrazličnejšimi preprekami. Vsekakor pritegnejo skupinski izzivi, ko so tekmovalci razdeljeni v dve skupini, ki tekmujeta med sabo. Pri takih nalogah gledalec tudi bolje spozna tekmovalce, ki so drugače vsak zase. Tudi individualni izzivi, ko se pripravljajo jedi iz točno določenih sestavin, tekmovalce silijo v iznajdljivost. Za pripravo jedi iz ostankov je iznajdljivost še kako pomembna, gledalce pa, ne glede na to, kakšno mnenje imajo o ostankih, taka naloga pritegne.

Žal pa so nekatere naloge, predvsem tiste, s katerimi nekaterim tekmovalcem otežijo delo, dostikrat privlečene za lase in, kar je še bolj pomembno, s kulinariko nimajo zveze. Kaj ima igra spomina opraviti s kuhanjem? Ali so premikajoče mize namenjene še čemu drugemu kot le temu, da je šov videti bolj cirkusantski?

Deli s prijatelji