POTOVANJE

Kulinarični rock ‘n‘ roll: polževa juha in lama po nemško

Objavljeno 28. februar 2013 20.31 | Posodobljeno 28. februar 2013 20.33 | Piše: Maja Kepic

Dejan Vunjak je strnil nekaj vtisov z družinskih počitnic v Nemčiji, na katere ima še posebno lepe spomine.

Dejan in Tina Vunjak imata lepe spomine na družinske počitnice.

Verjetno se nikoli ne bo povsem otresel oznake, da je sin izjemo priljubljenega in žal prezgodaj preminulega pevca Brendija, a je lahko na to le ponosen. Čeprav časi niso naklonjeni niti glasbenikom, se je pogumno odločil za samostojno kariero. Dejan Vunjak je za TT strnil nekaj vtisov z družinskih počitnic v Nemčiji, na katere ima še posebno lepe spomine.

Gengenbach je idilično mestece na skrajnem zahodu Nemčije, leži v pokrajini Schwarzwald. Dejan Vunjak jo je skupaj s starši in sestro obiskal leta 2009. »V Gengenbachu imamo družinske prijatelje, ki se že vrsto let ukvarjajo s turizmom, hotelirstvom in z gostinstvom. Seveda smo bili nastanjeni pri njih,« pojasni simpatični Grosupeljčan.

»V tem zgodovinskem kraju sem preživel deset čudovitih dni. Spoznal sem veliko novih zgodb, ljudi in seveda jezik ter njihovo narečje,« pove Dejan in doda, da tamkajšnji prebivalci izžarevajo veliko dobre volje in prijetne energije. »Kot je za nemško prebivalstvo značilno, so zelo delavni in marljivi. A ko pride čas druženja, pozabijo na vse skrbi ter svoj čas resnično podarijo ljudem, s katerimi so v tistem trenutku.« Največja razlika med Slovenci in Nemci je po Dejanovem mnenju to, da so pri poslih in delu zelo natančni. »Te pedantnosti pri nas kar malo manjka. Nemci so tudi zelo okoljevarstveni. To se opazi že na cestah in ulicah, saj le stežka najdeš odvržen papirček ali ovitek kakšnih sladkarij,« pove pevec.

image

Idilično zgodovinsko mestece Gengenbach leži na skrajnem zahodu Nemčije.

Gengenbach leži v nemški pokrajini Schwarzwald, kjer je življenje prebivalcev zaznamovano z gozdom ter njegovo surovino lesom. Ime Črni gozd so mu dali Rimljani, ker gosto raščen iglasti gozd ne dopušča vdora svetlobe. Turistično najbolj obiskano mesto na tistem območju je Triberg, ki je znano po izdelovanju ur s kukavico. Kraj je poleg tega priznano zdraviliško središče in ponuja številne možnosti okušanja prave schwarzwaldske torte. Zanimivo je tudi mestece Freiburg, ki leži v vinogradniški okolici na robu Schwarzwalda. Sloves sta mu prinesla univerza ter nadškofovski sedež.

Dejan je v Nemčiji doživel pravi kulinarični rock 'n' roll. »Kot sem že povedal, se prijatelji, pri katerih smo domovali, ukvarjajo z gostinstvom. Njihova restavracija je uvrščena celo med sto najboljših v Nemčiji. Zato seveda nismo jedli običajne, vsakdanje hrane, saj so nam želeli pokazati, kaj vse se da pripraviti in okusiti. Na naši mizi so se tako znašle pečena lama, divjačina in celo polževa juha, za katero pa sem izvedel šele po tem, ko sem jo že pojedel,« v smehu pove glasbenik.

Dejan bi se v Gengenbach rad kmalu vrnil, saj so ga tamkajšnje lepote povsem prevzele. »Spomini so res čudoviti. Potovanje v Nemčijo mi je dalo veliko energije. Rad odkrivam nove koščke sveta, nove ljudi, njihov značaj in kulturo. Mislim, da to spada tudi k mojemu delu, saj sem na nastopih nenehno v stiku z ljudmi. Po duši sicer nisem strašni popotnik, saj sem zelo rad doma, kjer imam ljudi, s katerimi se rad družim,« še pove Dejan. V prihodnje si želi spoznati še bolj oddaljene kraje.

Destinacija: Gengenbach, Nemčija

  • Plus: kulinarično doživetje
  • Minus: nič
  • Šoping: nekaj oblek
Deli s prijatelji