PROTI ZNOJENJU

Đuro z botoksom manj švica!

Objavljeno 10. junij 2015 22.29 | Posodobljeno 10. junij 2015 22.30 | Piše: Roman Turnšek

Igralec in režiser Branko Đurić - Đuro priznava, da si vbrizgava botoks. A kot trdi, le zato, da preprečuje znojenje.

Dovolj je imel prešvicanih majic.

Pri estradnicah, pa naj to na vso moč prikrivajo ali ne, je uporaba botoksa že nekaj povsem vsakdanjega in le malokdo se še obregne ob to. Pri estradnikih je stvar precej drugačna. Uporabljajo ga veliko redkeje. Ali pa to le skrivajo veliko bolje od kolegic?

No, v teh dneh so se po medijski sceni razširile govorice, da se je za uporabo botoksa odločil Branko Đurić - Đuro. Tudi režiser in igralec si je očitno zaželel pomladiti videz in si je pomagal z vbrizgavanjem te snovi. In kot je potrdil tudi sam, ne gre za govorice ali izmišljotino.

Ni pristaš lepotnih operacij

Informacija je presenetila marsikoga, saj je Đuro še pred kratkim ob neki priliki izjavil, da ni pristaš lepotnih operacij. Res pa je tudi pristavil, da nima nič proti neinvazivnim posegom, s katerimi je mogoče prav tako poskrbeti za drugačen oziroma boljši videz in med katere spada botoks. A zgodba je v resnici malce drugačna.

Đuro se ni odločil za pomlajevanje kože z vbrizgavanjem botoksa, ampak za vbrizgavanje botulin toksina, in kot trdi, gre tu za povsem druge stvari. Tega so mu vbrizgali tik pod povrhnjico kože pod pazduho. In zakaj pod pazduho, glede na to, da večini uporabnikov to metodo vbrizgavajo predvsem v predele na obrazu? Hotel je omejiti prekomerno potenje.

»Nekdo mi je omenil, da si tako lahko močno zmanjšaš potenje in se izogneš uporabi deodorantov, ki so škodljivi. Zelo sem zadovoljen s tem posegom in bi tovrstno ustavitev ali omejitev potenja priporočil vsakomur, ki ga pestijo takšne težave,« pravi Đuro.

Prekomerno potenje je težava, ki marsikomu niža samozavest in otežuje vsakdanje življenje, še posebno poleti. Z vbrizganjem botoksa ali botulin toksina začasno ustavimo delovanje znojnih žlez. Učinki nebolečega posega se pokažejo že po nekaj dneh in menda trajajo tudi devet mesecev. Poseg za telo menda ni škodljiv, odsvetujejo ga le v določenih primerih, izvajajo pa ga pod pazduho ter tudi na dlaneh in stopalih.

Deli s prijatelji