(NE)SREČA

VIDEO: Šestletnik čudežno preživel 
štiri ure pod peskom

Objavljeno 15. julij 2013 17.31 | Posodobljeno 14. julij 2013 20.39 | Piše: V. J.

Šestletni deček se je sprehajal, ko so se mu vdrla peščena tla.

Reševalci so hiteli na vso moč, čeprav so vedeli, da skoraj ni mogoče, da bi lahko šestletni deček, zasut v več kot tri metre globoki peščeni jami, preživel. Ko so se naposled dokopali do nesrečnika, je bil ta sicer nezavesten, a še živ. Gasilski poveljnik Ronnie Martin je o čudežnem preživetju povedal, da je bilo to mogoče le zato, ker je ob zasutju v jami ostal ujet dovolj velik zračni žep. Tako je otrok lahko dihal.

Dečkova družina se je v lepem popoldnevu napotila v zavarovani naravni park na obrežju jezera Michigan v ameriški zvezni državi Indiana. Potem ko so se okrepčali v restavraciji, si je deček pri starših izprosil, da mu dovolijo tekati po peščeni okolici. Niso ga pustili samega, ampak so ga pospremili. Prišli so v bližino razpadajočega drevesa, ko se je pesek pod otrokovimi nogami na lepem vdrl. Oče in mama sta planila k njemu, a mu nista mogla več pomagati, saj je že izginjal v luknji sredi peska. Zleknila sta se na tla in poskušala otroka izvleči, a je nesrečnik, ki ga z rokama nista več dosegla, le še bolj tonil v peščeno žrelo. Še več, pesek ga je vse bolj prekrival. Obupani starši so okrog 16.30 poklicali pomoč.

Prišli so gasilci z dvema ekipama peskokopov in drugimi reševalci. Delo je zahtevalo največjo previdnost, saj ni nihče vedel, kako globoka je jama, ki je pogoltnila otroka, paziti pa je bilo treba tudi, da ga med odkopavanjem ne bi poškodovali.

Prikrita past

Očitno se je nesreča zgodila zato, ker je otrok padel v prikrito past. Na površju je bilo na videz vse v redu, a znotraj je bila luknja. Otrokova teža je zadostovala, da se je pesek vdrl, otrok pa je začel polzeti vse globlje in globlje. Reševanje se je zavleklo, upanje, da ga bodo odkopali še živega, pa vse bolj plahnelo.

Ko so se po več kot treh urah, natančneje ob 20.05, napornega odkopavanja prebili do nesrečnika, je bil ta sicer zelo izčrpan, a je vendarle še dihal. Nemudoma so ga odpeljali v bolnišnico St. Anthony v Michigan Cityju, od tam pa s helikopterjem v večjo in bolje opremljeno otroško bolnišnico v Chicago. Zdravniki so povedali, da je fantkovo zdravje kljub nekaterim optimističnim znamenjem še vedno kritično.

Domnevajo, da je luknja pod površjem morda nastala prav zaradi korenin že zdavnaj posušenega drevesa.

Staršem, ki so veliko hudega prestali že zaradi nesreče in dolgotrajnega reševanja, pa grozi še globa, saj so z otrokom zašli na območje, kamor javnosti ni dovoljen dostop. 

Deli s prijatelji