TITANIK

Išče se kapitan Titanika

Objavljeno 14. maj 2013 10.44 | Posodobljeno 14. maj 2013 10.44 | Piše: E. B.

Kdo bo kapitan Titanika II, ki bo na krstno plovbo Southampton–New York izplul 2016?

Titanik je veljal za nepotopljivega.

Najbolj vroče pomorsko delovno mesto ta hip: kapitan Titanika II! Replika ladijske legende, ki je v minulem stoletju že večkrat navdihnila filmarje, bo čez Atlantski ocean zaplula čez komaj tri leta, zanimanje za službo na velikanki pa je izjemno.

Osem kandidatov

Za najpomembnejši položaj se je menda prijavilo že osem kandidatov, ki se hvalijo z izkušnjami s tankerjev ali križark, veliko zanimanja pa pričakujejo tudi za druge laskave nazive, kajti zaposlitvenih možnosti na razkošnem plovilu bo resnično veliko. Kot ocenjuje Clive Palmer, avstralski milijarder in finančni ter idejni oče Titanika II, bo nedvomno navdušil tudi položaj direktorja dejavnost, ki bo usklajeval dogajanje na krovu – od najrazličnejših prireditev, športnih dejavnosti, sproščanja in nočnega življenja do brezmejnih priložnosti za najmlajše –, gotovo pa bo privlačno tudi delovno mesto vodje za hrano in pijačo. Kot poudarja Palmer, bo tudi za osebje poskrbljeno z razkošno nastanitvijo in prehrano na ravni prvega razreda, milijarder pa želi ustvariti ladjo miru in ljubezni: »Mislim, da se bodo tam kar vsi zaljubili in poročili.«

Pravljično doživetje

Kljub sodobni ponudbi bo Palmer ponudil prav takšno pravljično doživetje, kakršnega so se veselili potniki aprila 1912, seveda pa bodo korenite spremembe pri varnosti: na krovu replike, ki jo gradijo v kitajski ladjedelnici CSC Jinling v Nanjingu, bosta namreč tudi bolnišnica in pristajališče za helikopterje ter klima, predvsem pa mnogo več reševalnih čolnov. Nova ladja bo lahko gostila 2435 potnikov in 900 članov posadke, na čolnih pa bo prostora za 2700 ljudi in na splavih še za 800. Naj spomnimo, na nesrečnem Titaniku, ki je na krstni plovbi trčil v ledeno goro in potonil, je bilo prostora zgolj za tretjino vseh.

Potnikom ne bo dolgčas

Kot rečeno, potnikom zaradi pestrega programa ne bo dolgčas, kljub sodobnemu pridihu pa nikjer na ladji ne bo televizije in niti dostopa do spleta. Kdor bo želel, se bo lahko napravil tudi v kostume in se preselil v modni svet zgodnjega 20. stoletja, na izvirni Titanik pa bo nedvomno najbolj spominjala družbena delitev: potniki bodo glede na nastanitev razdeljeni v tri razrede in bodo tudi potovali ločeno ter višini cene vozovnice primerno. A brez skrbi, nihče ne bo prikrajšan za razkošje, za katero bo treba ne glede na razred odšteti na tisoče evrov, nekateri pa so za rezervacijo na krstni plovbi od Southamptona do New Yorka menda pripravljeni odšteti tudi do milijon dolarjev.

Deli s prijatelji